Slováci opäť nesklamali. S otvorenými obchodmi prišla na scénu aj davová psychóza

  • Od dnešného dňa sú na Slovensku uvoľnené opatrenia
  • Týkajú sa najmä obchodov a služieb, no neobišli ani kostoly, ZOO a múzeá
pjimage (28)
Facebook/Seničan.sk SIU
  • Od dnešného dňa sú na Slovensku uvoľnené opatrenia
  • Týkajú sa najmä obchodov a služieb, no neobišli ani kostoly, ZOO a múzeá

Slovensko sa dočkalo vytúženého uvoľňovania opatrení. Eduard Heger potvrdil, že situácia sa zlepšuje aj po Veľkej noci, čo je skvelá správa. Upozornil však, že reprodukčné číslo začalo rásť a je potrebné sledovať, ako sa bude vyvíjať v ďalších dňoch. Pripomenul, že boj s pandémiou je beh na dlhé trate a “keď sa niečo rozhorí, hasíme to celé mesiace”. 

Dnes ráno otvorili svoje brány všetky obchody a Slováci to ihneď využili. Nie sú teda prekvapením fotografie, na ktorých sú zachytení Slováci čakajúci pred obchodmi.

🐷 LIVE OD VÁS 💜 Kik Skalica

Posted by Seničan.sk on Monday, April 19, 2021

Podľa komentárov je zrejmé, že táto situácia nenastala iba v predajni na fotografii, ale aj v ostatných. Na druhej fotografii je zachytená predajňa Kik v Humennom.

 

zdroj: SIU

Uvoľňovanie sa týka najmä zatvorených obchodov a služieb, kostolov, pobytu v prírode, ale aj nosenia rúšok a respirátorov v exteriéri. Od 19. apríla sa Slováci dočkali otvorenia všetkých obchodov a služieb s podmienkou max. 1 osoby na 15 metrov štvorcových. Pre zákazníkov bude povinný test a respirátor (s výnimkou bohoslužieb, tam test povinný nie je). 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech