Slováci opäť šíria klamstvá. Množia sa hoaxy o koronavíruse

  • Polícia Slovenskej republiky dnes upozornila na šírenie rôznych klamlivých a nepravdivých hoaxov o koronavíruse
  • Niektoré príspevky sú doslova až bizarné
TASR/Polícia SR
  • Polícia Slovenskej republiky dnes upozornila na šírenie rôznych klamlivých a nepravdivých hoaxov o koronavíruse
  • Niektoré príspevky sú doslova až bizarné

To, že sa koronavírus šíri svetom, je fakt, ktorý nepoprieme. Platí však pravidlo zachovania zdravého rozumu a zdržania sa zbytočnej paniky. Iný názor na to pravdepodobne majú ľudia, na ktorých príspevky len nedávno upozornila polícia prostredníctvom svojej facebookovej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Šírenie paniky a bezohľadnosť ľudí nepozná hranice

Prostredníctvom Facebooku a Instragramu sa v poslednom období rozmnožilo množstvo nepravdivých informácií ohľadom koronavírusu, ktoré šíria paniku. Polícia SR preto upozornila na niektoré prípady, ktoré hovoria, že koronavírus na Slovensko už dorazil a o tomto fakte treba mlčať. Informácie majú byť zdanlivo sprostredkované osobami z prostredia blízkeho potencionálnym nákazám, ako je napríklad doktor alebo vrátnik z Kramárov.

HOAXY O KORONAVÍRUSE: KLAMÁRI, KTORÍ ŠÍRIA PANIKU

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Donnerstag, 5. März 2020

Netreba veriť všetkému

Spoliehať sa na neoverené sprostredkované informácie na Facebooku a Instagrame rozhodne neodporúčame. Objavila sa dokonca aj informácia, že koronavírus nie je odolný voči vyšším teplotám a vhodnou ochranou voči jeho nákaze je požívanie teplej vody či zázvoru a cesnakového korenia. Toto tvrdenie je len čiastočne pravdivé, nakoľko vírus nemusí dobre znášať vyššie teploty, no ani táto teória nie je 100 % overená.

Keďže sa špeciálne proteíny koronavírusu viažu na epitelové bunky dýchacích ciest, požívanie teplej vody je zjavný nezmysel.

Ak si teda svedkom šírenia takýchto správ, upozorni danú osobu na túto skutočnosť. Mnohí ľudia tieto správy nešíria zámerne, ale skôr z nevedomosti. Ak si svedkom zámerného šírenia, určite ich pôvodcov ohlás facebookovej stránke patriacej polícií alebo nahlás príspevok samotnému Facebooku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech