Slováci počas pandémie zažili nákupný ošiaľ. Týchto 10 vecí nakupovali najviac

  • DATART zverejnil rebríček 10. najpredávanejších produktov počas pandémie koronavírusu
  • Na vrchných priečkach nájdeš PlayStation 4, kuchynský robot či zastrihávač vlasov
  • Zmena v nakupovaní Slovákov reflektuje svetový trend, online má prednosť a na predaji to pocítil aj DATART
  • DATART zverejnil rebríček 10. najpredávanejších produktov počas pandémie koronavírusu
  • Na vrchných priečkach nájdeš PlayStation 4, kuchynský robot či zastrihávač vlasov
  • Zmena v nakupovaní Slovákov reflektuje svetový trend, online má prednosť a na predaji to pocítil aj DATART

Pandémia výrazne ovplyvnila nákupné správanie Slovákov. Drvivá väčšina ľudí sa presunula do izolácie na home office, čo sa prejavilo aj na ich nákupoch. Miesto supermarketov dostali prednosť online obchody, stúpla aj elektronika či napríklad streamovanie hudby a videí.

Reťazec s elektronikou DATART práve zverejnil svoj zoznam najpredávanejších produktov počas karantény. Slováci nakupovali predovšetkým elektronické kozmetické príslušenstvo či kuchynské prístroje, peniaze však našli aj na zábavu.

Made with Flourish

Vyššia štatistika je síce z USA, no situácia je porovnateľná a je očividné, že koronavírus naše nákupné návyky zasiahol tak, ako dokáže len máločo. Čo Slováci podľa DATARTu počas pandémie nakupovali najviac?

10) Vírivka proti horúcim teplotám

Aj keď pandémia začala v chladnom období, počas jej prítomnosti sa na Slovensku ortuť teplomera vyšplhala nahor, čo sa prejavilo aj na zvýšenom predaji víriviek.

Slováci si zamilovali konkrétne vírivku Intex 28476 PureSpa s bublinkovou masážou a kapacitou až pre 4 osoby, ktorá dokáže ohrievať vodu a prichádza aj s vlastným ovládacím panelom. Aj napriek pokročilej technológii je však kompletne nafukovacia, na zimu sa tak dá zložiť a nebude zaberať miesto.

9) Parný čistič pre čistejšiu domácnosť

Viac domáceho pobytu znamená aj viac upratovania. Zrejme nikto nechce tráviť dva mesiace medzi v neumytom prostredí a aj preto Slováci počas pandémie nakupujú parný čistič.

V DATARTe si Slováci vyberali predovšetkým model ETA Aquasim 1263, ktorý sa chváli praktickými rozmermi a s ľahkou a predĺženou hadicou sa dostane takmer kamkoľvek.

8) Tlačiareň pre povinný home office

Tlačenie je súčasťou takmer každej počítačovej práce a práve títo ľudia poväčšine skončili na home office. Práca z domu však stále niekedy vyžaduje cestu na poštu či odovzdanie dôležitých dokumentov, čo bez tlačiarne jednoducho nie je možné.

Slováci preto vo veľkom nakupovali farebnú multifunkčnú tlačiareň HP Color Laser, ktorá zvládne aj skenovať a kopírovať. Wi-Fi alebo prepojenie na online úložisko je dnes už samozrejmosťou pri každej modernej tlačiarni.

7) Pracovný notebook na prácu z domu

Karanténu treba nejako prečkať a aj keď sa ľudia z prvých voľných dní predovšetkým tešili, po týždni im bolo jasné, že to taká sranda nebude. Kreatívne využitie voľného času je napríklad hranie počítačových hier. Je jedno, či sa ponoríš do pútavého príbehu Zaklínača 3, budeš hrať s Rusmi CS:GO alebo sa vychilluješ pri Hearthstone, potrebuješ poriadne vybavenie za férovú cenu.

Mladí Slováci si preto vybrali notebook IdeaPad Gaming od Lenovo, ktorý vďaka silnej grafickej karte zvládne akúkoľvek hru na vysokých detailoch a k tomu aj grafické programy na prácu z domu. Ideálna kombinácia pre kvalitný work-life balance.

6) Dron sa skrátka hodí vždy

Je jedno, či potrebuješ zachytiť rodinnú momentku, alebo sa vo voľnom čase venuješ natáčaniu videí. Dron dokáže tvoje zábery posunúť na úplne inú úroveň, letecké zábery totiž inak vytvoríš len veľmi ťažko. A od svojich obľúbených vlogerov sám vieš, že to stojí za to.

Slovensko dalo počas pandémie prednosť prémiovému modelu DJI Mavic Miny Fly aj s 2,7K kamerou a doletom 2 kilometre.

5) Obrovský dopyt po zastrihávači vlasov

Vplyvom koronavírusu sa na Slovensku zatvorili aj kaderníctva, holičstvá a barber shopy. Jedna polovica ľudí teda mala dlhé a neupravené vlasy, tá druhá to skúsila doma – a často to dopadlo naozaj fantasticky vzhľadom na obmedzené podmienky.

Zastrihávač vlasov však v domácnostiach nie je bežná vec, strojček od Philips preto Slováci nakupovali cez DATART.

 

4) Osobná hygiena aj počas pandémie

Podľa informácií z DATARTu Slováci na odstraňovanie chĺpkov a osobnú hygienu nezabúdali ani počas koronavírusu, kedy bolo vychádzok von podstatne menej.

Starať sa o seba rozhodli napríklad pomocou epilátorov a sú štvrtou najpredávanejšou kategóriou na DATARTe. Najobľúbenejším je model od ETA za 309 € fungujúci na sofistikovaných zábleskoch červeného svetla.

3) PS4 počas pandémie v každej domácnosti 

Asi nikoho neprekvapí, že sa v prvej trojke nachádza aj herná konzola. Slováci tak počas pandémie rozhodne dávajú prednosť hrám.

Víťazstvo si v sortimente DATARTu podľa dostupných dát uchmatlo stále obľúbené PlayStation 4 v 1 TB verzii, a to rovno s FIFA 20 a ovládačom DualShock 4.

2) S droždím to ľudia mysleli vážne

Najprv to bola múka, potom maslo a napokon droždie. Všetko naznačovalo tomu, že si Slováci začnú vo veľkom vypekať domáci chlieb, čo potvrdzujú aj vysoké čísla predajov kuchynského robota Bosch MUM57860.

Planetárny systém miesenia, sedem rýchlostí a tri typy metličiek bohato stačí na akýkoľvek domáci pekársky pokus, či už ide o kváskový chlieb alebo chutný zákusok.

 

1) Slováci vedia, že bez kávy nie je ráno ránom

Až 83 % ľudí začína deň kávou, v čase zatvorených kancelárií si ju však doma spravíš len ťažko, pokiaľ nemáš kávovar. Latte, espresso či capuccino sa počas karantény zrazu stali zakázanou slasťou kaviarní a podnikov, do ktorých nemáme prístup.

Podľa DATARTu sa preto Slováci vrhli na nákup kávovarov, spomedzi širokého sortimentu vyhral čierny Espresso Siemens EQ.3, ktorý zvládne tri druhy kávy a ponúka aj možnosť hrúbky pomletia zŕn.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech