Slováci pomáhajú dostať freelancerov na to správne miesto. TITANS uzatvorili kľúčové partnerstvo

  • Spoločnosť TITANS freelancers odkúpila majoritný podiel v českej spoločnosti BRIDGEWATER
  • Na československom trhu tak vzniká významný hráč v oblasti outsourcingu IT špecialistov
TS/TITANS freelancers
  • Spoločnosť TITANS freelancers odkúpila majoritný podiel v českej spoločnosti BRIDGEWATER
  • Na československom trhu tak vzniká významný hráč v oblasti outsourcingu IT špecialistov

Spoločnosť TITANS freelancers expanduje. Svoje sily spája s českou outsourcing spoločnosťou BRIDGEWATER. Ako uvádzajú TITANS na oficiálnej stránke, pri plánovaní expanzie bol pre nich český Bridgewater prioritou záujmu. 

Aktivity BRIDGEWATER sme mapovali už dlhodobo, pričom prvé stretnutia s majiteľmi spoločnosti prebehli ešte pred našim oficiálnym vstupom do TITANS. Pri plánovaní budúcej expanzie bol BRIDGEWATER prioritou číslo jeden. Obe spoločnosti majú podobnú kultúru a víziu, spoločne sme identifikovali množstvo synergií. Pevne verím, že po ich realizácii budeme schopní poskytovať ešte lepšie služby. Rokovania prebiehali veľmi konštruktívne a korektne,“ uviedol investičný manažér Sandberg Capital Matej Klenovský.

Medzinárodný hráč

TITANS freelancers sú slovenskou najúspešnejšou spoločnosťou, ktorá poskytuje kapacity IT špecialistov, disponujú databázou s viac ako 11 000 IT špecialistami. Spoločnosť BRIDGEWATER sa orientuje prioritne na nábor IT odborníkov na svojom domácom trhu.

Zistili sme, že sa môžeme jeden od druhého veľa naučiť, spoločne sa posunúť o level vyššie a budovať tak medzinárodný TITANS so širším globálnym dosahom. Od spolupráce očakávame prepojenie slovenského a českého trhu, čo prinesie viac možností a projektov IT špecialistom a na druhú stranu zákazníkom väčší výber IT špecialistov naprieč krajinami. Je to pre nás významný míľnik. Na vzájomnú spoluprácu sa už veľmi tešíme,“ vyjadril sa druhý spoluzakladateľ TITANS freelancers Marek Greško.

Ako sa uvádza v tlačovej správe, zakladateľ BRIDGEWATER Jakub Konečný, v spoločnosti naďalej zostáva a bude riadiť českú entitu. „Kumulovaná výška tržieb TITANS freelancers a BRIDGEWATER za rok 2021 bude viac ako 20 miliónov EUR,“ hovoria. 

Spoločnosti hovoria, že partnerstvom vzniká na česko-slovenskom trhu významný hráč v oblasti outsourcingu IT špecialistov. Avizujú expanziu do strednej a západnej Európy. „Spojením BRIDGEWATER a TITANS vzniká medzinárodný hráč, ktorý tak môže klientom i kandidátom ponúknuť kompletný servis nie iba v jednej krajine, ale čoskoro v celej Európe. Máme tie nejvyššie ambície a ja osobne sa na spoluprácu veľmi teším,“ hodnotí  zakladateľ BRIDGEWATER Jakub Konečný. 

zdroj: TS/TITANS freelancers

Ako sa spresňuje v tlačovej správe, TITANS kupuje od spoločnosti Topelex majoritný podiel v BRIDGEWATER. Forbes uviedol, že má ísť o 75 %. „Strany sa dohodli, že hodnota ani detaily transakcie nebudú zverejnené,“ uviedli v tlačovej správe na záver.

Našou spoločnou víziou je vybudovať lídra v oblasti IT outsourcingu v regióne strednej Európy. Aktivity, postavenie a spôsob fungovania BRIDGEWATER nám do portfólia výborne zapadajú. Je to rýchlo rastúca a medzi klientami rešpektovaná firma, ktorá si za necelé štyri roky dokázala vybudovať pozíciu jednej z najstabilnejších IT outsourcing spoločností na českom trhu. Preto veríme, že naše partnerstvo s Jakubom, a celým BRIDGEWATER tímom, bude smerovať k upevneniu našej pozície a ďalšiemu želanému rastu,“  dodal spoluzakladateľ TITANS freelancers Róbert Dusík. 

Zdroje: TITANS freelancers, TS/ TITANS freelancers, Forbes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie