Slováci ponúkajú dychberúce ohniská zapustené v stoloch. Štýlová domáca inovácia dobýja Instagram

  • Firmy, ktoré sa riadia súčasnými trendmi v architektúre, nemajú núdzu o zákazníkov
  • Dizajnové ohnisko ELEMENTI je nielen mimoriadne fotogenické, no dokáže aj zohriať
  • Ako sa kedysi zatracovaný betón dostal až na vrchol moderného dizajnu
  • Firmy, ktoré sa riadia súčasnými trendmi v architektúre, nemajú núdzu o zákazníkov
  • Dizajnové ohnisko ELEMENTI je nielen mimoriadne fotogenické, no dokáže aj zohriať
  • Ako sa kedysi zatracovaný betón dostal až na vrchol moderného dizajnu

Svetový produkt, ktorý nielenže perfektne vyzerá na fotkách na Instagrame, ale je aj účinný. Pôvodný zamestnanec v IT Ján Jedinák a šikovný remeselník so skúsenosťami zo Škandinávie Ján Neslušan sa spojili a priviezli na Slovensko ohnisko, ktoré sa stáva nevyhnutnou súčasťou vonkajšieho posedenia už aj u nás.

Dobrý nápad a kvalitné prevedenie v kombinácii so súčasným dizajnom

Obľúbili si ich majitelia terás, záhrad a podnikov hlavne v USA, Kanade, Anglicku a Škadinávii. Ručne vyrábané dizajnové ohniská ELEMENTI sú inšpirované ozajstným ohňom. Na rozdiel od skutočného je však tento bez dymu, zápachu či poletujúcich iskier a dá sa zapnúť či vypnúť jedným tlačidlom. A vďaka nemu môže sezóna posedení vonku začať oveľa skôr, ako inokedy.

ELEMENTI si obľúbili aj slovenské influencerky Tatiana Žideková (vľavo) a natykerny (vpravo). 

zdroj: Instagram/Tatiana Žideková a natykerny

Vzhľad betónu doplnený sklom, nehrdzavejúcou oceľou a lávovými kameňmi kopíruje najnovšie trendy. Okrem betónového dizajnu existujú aj verzie z prírodného kameňa či vo vzhľade dreva. Ohnisko sa navyše dá použiť aj ako plnohodnotný stôl.

zdroj: ELEMENTI

Oheň v terasovom ohrievači ELEMENTI je poháňaný plynom z klasickej propán-butánovej fľaše, dostupnej na bežnej čerpacej stanici. Fľaša je však rafinovane ukrytá buď vo vnútri samotného ohniska, alebo neďaleko neho.

zdroj: ELEMENTI

Opekať sa na ohnisku nedá, no ľudia si ho obľúbili

Použitie plynu dáva teplu a svetlu neporovnateľnú silu. Oproti ohniskám na bioalkohol vyžaruje Elementifire oveľa viac tepla a aj jeho farba či osvetlenie priestoru sú skoro totožné s bežným ohňom. „Oheň na stoloch ELEMENTI nie je len o atmosfére, ktoré dodávajú plamene, ale hlavne o sálajúcom teple, ktoré pri posedení ohnisko vyžaruje,“ vysvetľuje Ján Jedinák, CEO slovenského a českého ELEMENTI, ktoré ohniská exkluzívne dováža na oba trhy. 

Pri tomto grile je hlavná diskusia s rodinou, priateľmi či susedmi. Ako hovorí Ján Jedinák: „Slaninu opekajte radšej na plynovom grile, ktorý môže stáť vedľa a tvoriť tak ideálnu párty dvojicu.“

Spotrebu plynového ohrievača ELEMENTI meria Jedinák trochu neštandardne, ale tematicky: „Bez výmeny propán-butánovej bomby si vychutnáte 12 fliaš vína, 7 romantických večerov alebo 1 silnú párty od večera do rána.“ Samozrejme, až vtedy, keď to bude opäť dovolené.

zdroj: ELEMENTI

Z betónu sa stal obľúbený materiál architektov

Mestská betónová džungľa, betónové paneláky či chodníky. Tento materiál bol až donedávna vnímaný negatívne. V súčasnosti sa však z betónu stal mimoriadne trendy a žiadaný materiál, ktorý zdobí interiéry aj exteriéry prémiových developerských projektov po celom Slovensku.

Betón v sebe totiž skrýva možnosť plynulej integrácie s inými povrchovými materiálmi. Takýto kombinovaný povrch sa navyše ľahko udržiava, je stály a veľmi jednoducho sa dá kombinovať.

Veľmi si rozumie aj s rastlinami, drevom, sklom či kovom. V exteriéri dominujú holé betónové steny namiesto fasády. Tie sa veľakrát prepájajú aj s interiérom, kde betón nahrádza klasickú stierku a maľbu.

zdroj: Unsplash/Tj Holowaychuk

Tieto moderné architektonické prvky sa objavujú aj v novostavbách na Slovensku. Dobrým príkladom je Jurkovičova Tepláreň či Pradiareň 1900.

zdroj: Facebook/base4work – industriálne vnútro Jurkovičovej Teplárne
zdroj: YIT – využitie betónu v interiéri Pradiarne 1900

Máš niečo betónové u seba v interiéri alebo exteriéri?

Okrem stien sa betón využíva aj na výrobu rôznych interiérových a exteriérových doplnkov – kvetináče, konferenčné stolíky a rôzny iný nábytok či doplnky na stenu si už stihli získať aj Slovákov.

Niet tak divu, že betónové prvky do svojho sortimentu pridalo aj množstvo e-shopov a prejavujú sa aj na exteriérových doplnkoch, ako napríklad na spomínanom ohnisku ELEMENTI.

zdroj: ELEMENTI

Zdroje: Elementifire, YIT

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK