Slováci, pozor: Vodiča, ktorý spôsobil poistnú udalosť, nájdete jednoducho. Stačí poznať jednu vec

  • V prípade, že sa vinník nenájde, nevzdávaj sa
  • Postup je totiž veľmi jednoduchý
Vodiča, ktorý spôsobil poistnú udalosť, nájdete jednoducho
TASR/KR PZ v Trenčíne, Ján Krošlák
  • V prípade, že sa vinník nenájde, nevzdávaj sa
  • Postup je totiž veľmi jednoduchý

Povinné zmluvné poistenie bude opäť o niečo drahšie. Informoval o tom portál tvnoviny.sk s tým, že poisťovne to odôvodnili vyššími cenami v servisoch či u výrobcov súčiastok. Tvrdia, že pri aktuálnych cenách za PZP nedokážu ďalej vykrývať škody, ktoré preplácajú svojim klientom.

Vodič chce mať zaručené preplatenie škody, poisťovne však potrebujú dostatočné financie, aby mohli financie zabezpečiť. Poistky a ich cenotvorba nie sú žiadna veda, ale iba odzrkadlenie toho, čo všetko počas posledných mesiacov zdraželo.

„Aj keď spravodlivé poistno-matematické navýšenie by predstavovalo i niekoľko desiatok percent, uvedomujeme si aktuálnu zložitú situáciu pre klientov a medziročné navýšenie by malo predstavovať len cca 6 %,“ avizuje hovorkyňa poisťovne Uniqua Beáta Lipšicová.

Príplatky by sa mali týkať predovšetkým mladých vodičov v mestách, taxislužieb alebo kuriérov. PZP sa síce zvýši, no cieľom poisťovní je zabezpečiť, aby to najmenej pocítili vodiči, ktorí nespôsobujú nehody a žijú v regiónoch, ktoré patria medzi menej rušné.

Za zabudnutie hrozia mastné pokuty

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Autoviny.sk, tvnoviny.sk, Archív Startitup, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá