Slováci predstavili prvý digitálny životopis, kandidátov predselektuje až o 80% efektívnejšie

  • Slovenský startup predstavil prvý digitálny životopis
  • Riešenie umožní predselektovať kandidátov až o 80 % efektívnejšie
capacv
Perry Talents
  • Slovenský startup predstavil prvý digitálny životopis
  • Riešenie umožní predselektovať kandidátov až o 80 % efektívnejšie

Skupina Slovákov predstavila novinku v oblasti HR manažmentu, prvý digitálny životopis. Startup CapaCV reaguje podľa zverejnených informácií na negatívne javy na trhu práce, ako sú vysoká fluktuácia či odchod zo zamestnania už počas skúšobnej doby.

Nápad vytvoriť digitálny životopis vznikol ako odpoveď na hlavný problém predselekčného výberu vhodných kandidátov na otvorenú pozíciu.

„Podľa našich skúseností firmy investujú množstvo času a ľudských kapacít do hľadania kvalitných ľudí. Naše riešenie umožní predselektovať kandidátov až o 80 % efektívnejšie, ako to robili doteraz,” uviedol jeden z autorov Jakub Kuvik.

Bývalý prezident Podnikateľskej aliancie či COO agentúry Platform

Spoločnosť však pri projekte prvého digitálneho životopisu nemá na sociálnych sieťach dostupné podrobnejšie špecifikácie, náhľadové fotky či videá, ako to býva zvykom pri predstavovaných novinkách.

Ich oficiálne účty na sociálnych sieťach sú navyše pomerne neaktívne, nakoľko posledný príspevok na Twitteri je ešte z februára a na sieti LinkedIn sa nachádza len jediný príspevok.

Za spoločnosťou okrem Mareka Hradíleka a Jakuba Kuvika stojí aj Martin Krekač či Roland Štadler.

Krekač v roku 2016 so svojím tímom na trh uviedol program Talent Dynamic, ktorý predstavuje integrovaný prístup organizačného, tímového a osobného rozvoja firiem a ľudí. V rokoch 2006 až 2010 navyše zastával pozíciu prezidenta Podnikateľskej aliancie Slovenska a pôsobil aj ako poradca Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru v Bruseli.

Štadler je Chief Operating Officer (COO) poprednej globálnej agentúry PLATFORM, ktorá bola už dva roky po sebe menovaná spoločnosťou Clutch za globálneho lídra v oblasti digitálneho dizajnu a marketingu.

Plánovaná expanzia na zahraničné trhy

Spolu so svojimi kolegami by okrem slovenského trhu radi expandovali aj na trhy Európskej únie, respektíve na ďalšie trhy, ktoré sú digitálnym riešeniam naklonené.

CapaCV umožňuje kandidátom odprezentovat cez video svoje mäkké zručnosti. Ide hlavne o komunikačné zručnosti, vedenie tímu, kreativitu, organizačné schopnosti, empatiu či samostatnosť.

„Tieto vlastnosti sú veľakrát omnoho dôležitejšie ako skúsenosti či prax uchádzača o zamestnanie,” vysvetľuje ďalší z autorov Marek Hradílek.

zdroj: Pexels

Z technologického pohľadu je CapaCV aplikácia v telefóne a platforma na webe. Kandidát si stiahne aplikáciu. V nej sa nachádza sedem sekcií ako napríklad predstavenie, vzdelanie, skúsenosti, schopnosti. Do každej si môže nahrať video do asi jednej minúty.

Pod videom je deskriptívny popis, ktorý sa vzťahuje na konkrétnu sekciu. Následne vie uchádzač tento profil zdieľať prostredníctvom URL linky, ktorú aplikácia vygeneruje. Kandidát ako aj personalista si tento profil vie pozrieť aj na webe.

Zdroj: SITA, Finstat, kristalovekridlo.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech