Slováci prehovorili o skúsenostiach s autobazármi: Skvelé zážitky, ale aj dopravné nehody

  • Približne 50 % áut na slovenských cestách je kúpených z autobazárov
  • Nákup auta v autobazári je prijateľnou investíciou takmer pre každého vodiča – ojazdené autá si totiž držia hodnotu dlhšie
  • Stočené kilometre, ale aj nejasnosti v zmluvách sú najčastejšie podvody, ktorými predajcovia zavádzajú
autob
TASR - Pavol Zachar / Autobazar.EU
  • Približne 50 % áut na slovenských cestách je kúpených z autobazárov
  • Nákup auta v autobazári je prijateľnou investíciou takmer pre každého vodiča – ojazdené autá si totiž držia hodnotu dlhšie
  • Stočené kilometre, ale aj nejasnosti v zmluvách sú najčastejšie podvody, ktorými predajcovia zavádzajú

Mnoho Slovákov pri výbere svojho auta dáva prednosť autobazárom, najmä kvôli cene. Lenže skúsenosti kupcov sú rôzne – zatiaľ čo sú niektorí ľudia s kúpou auta z druhej ruky nadmieru spokokní, iní sú zasa sklamaní. Najmä, čo sa týka stavu auta a predovšetkým tachometra.

Kvalitné služby sú totiž dnes v autobazároch už bežné, no stále existujú nešťastné výnimky, ktoré kazia meno a povesť celému segmentu, keďže sa negatívne skúsenosti šíria omnoho hlasnejšie.

Na Instagrame Startitup sme sa preto pýtali, aké skúsenosti s autobazármi Slováci v skutočnosti majú a zistili sme, že na pár čiernych ovcí sú slovenskí predajcovia na veľmi dobrej úrovni. Akurát treba rozlišovať medzi nespoľahlivými a poctivými..

Aké majú Slováci skúsenosti s autobazármi?

zdroj: Ivana Jánošková
  • Až 32 % respondentov má skúsenosti s nákupom v autobazári
  • Autobazáre polarizujú Slovákov – zatiaľ čo jedna časť je mimoriadne spokojná, druhá hlási podvody a neprimerané ceny

Slováci majú negatívne skúsenosti najčastejšie s predajom zle servisovaných vozidiel, so stáčaním kilometrov, s autami po nehode alebo s nedodaním potrebných papierov. V našich správach uvádzali, že sa kvôli bezohľadnosti autobazárov dostali aj do dopravných nehôd.

Kontaktovali nás tiež bývalí zamestnanci niektorých slovenských autobazárov, ktorí sami poukázali na praktiky svojich bývalých zamestnávateľov – o dôkaz viac, že si na zdroj ojazdeného vozidla treba dávať skutočne veľký pozor. Vďaka internetu je však výber o niečo jednoduchší, ak sa Slováci zapoja do ankety Autobazár roka a ohodnotia predajcu.

Kúpa auta je veľká investícia. Netreba ju podceniť

Pri nákupe ojazdených áut z autobazára je v prvom rade najdôležitejšie overiť si recenzie na daný autobazár. Vďaka nim sa môžu noví majitelia vyvarovať pofidérnym predajcov, ktorí na zákazníkov skúšajú nekalé praktiky.

Je dôležité myslieť na to, že nákup auta je veľkou investíciou, preto by sa v žiadnom prípade nemala podceňovať alebo unáhľovať.

Kvalitne napísané recenzie pomôžu každému potenciálnemu kupcovi a platí to aj opačne – pokiaľ máš s autobazárom skúsenosti, treba ich posunúť ďalej. Stovkám ľudí môžu pomôcť v rozhodovaní. 

Taká bola aj myšlienka portálu Autobazar.EU, ktorý spustil anketu Autobazár roka, kde o titul najlepšieho autobazára zabojujú mnohé slovenské firmy a hodnotiť sa bude predovšetkým zákaznícka skúsenosť a spoľahlivosť. Okrem autobazárov majú Slováci príležitosť hodnotiť tiež autorizované predajne vozidiel.

zdroj: Wikimedia Commons / Cezary Piwowarski

Pomôž Slovákom skvalitniť služby pri predaji automobilov

Cieľom 6. ročníka ankety Autobazár roka 2020 je zvýšiť povedomie o najlepších autobazároch a autorizovaných predajcoch a aj takouto formou dopomôcť k skvalitneniu ponúkaných služieb.

Prostredníctvom tejto ankety si tak pomôžu nielen samotní zákazníci, ale aj firmy. Kvalitné a seriózne firmy sa tak vo výsledku dostanú do povedomia zákazníkov a vybudujú si výrazne vyššiu kredibilitu. Zároveň sa už budú vytrácať nekalé praktiky autobazárov, ktoré vodičom neustále znepríjemňujú život. Tvoj hlas je dôležitý a hlasovanie zaberie len niekoľko sekúnd.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK