dolinsky, yourlox
patrik dolinsky
Patrik Dolinský, SIU

Slováci prinášajú revolúciu v outdoorovom cvičení. Startup YourLOX vyhráva jednu súťaž za druhou

  • Smart skrinky YourLOX vyhrávajú jeden akcelerátor za druhým
  • Startup Patrika Dolinského prináša športové náčinie pre všetkých
  • Smart skrinky YourLOX vyhrávajú jeden akcelerátor za druhým
  • Startup Patrika Dolinského prináša športové náčinie pre všetkých

Patrik Dolinský pochádza zo športovo založenej rodiny, a preto bol odmalička vedený on aj jeho dvaja bratia k pohybu. Za svoj život sa venoval rôznym druhom športu, najdlhšie však vydržal pri stolnom tenise. Už počas svojho štúdia na Ekonomickej Univerzite, kde študoval podnikové financie, vedel, že jedného dňa chce mať svoj podnik. 

Za jednu z kľúčových skúseností, ktorú má v oblasti vedenia ľudí a plánovania rozpočtu či eventov, považuje svoju prácu v neziskovej organizácii AIESEC. Jeho úlohou v tejto organizácii bolo zodpovedanie za business development a hľadanie nových firiem, ktoré by mali záujem o produkty. 

Svoju účasť v AIESECu ukončil Pitch bootcampom, čo považuje za jednu z najväčších skúseností počas vysokej školy, ktorá mu neskôr priniesla aj prácu v Octagu. Úlohou tohto bootcampu bolo prepojiť študentov Ekonomickej Univerzity s mentormi z rôznych firiem nachádzajúcich sa na vysokých postoch. Táto skúsenosť mu dáva veľa aj dnes, pretože práve tu sa naučil prezentovať a efektívne predať pred potenciálnymi investormi a partnermi. 

Jednou z firiem a mentorov na tomto evente bolo aj Octago, kde sa Patrik po skončení štúdia zaujímal o prácu. Práve fakt, že on bol organizátorom tohto eventu, mu dopomohol k pozícii v spoločnosti. Skúsenosť práce v nej mu dala strašne veľa, lebo sa mohol naučiť, ako riadiť jednotlivé kroky od predaja až po projektový manažment. 

V období Covidu však začal pociťovať stagnáciu a nemal pocit, že sa má kde ďalej posunúť. V roku 2019, keď si išiel ako obyčajne zacvičiť na ihrisko, si uvedomil, koľko vecí potrebuje k plnohodnotnému tréningu, akú váhu so sebou musí stále nosiť a koľko ľudí funguje rovnako ako on. Zamyslel sa nad tým, aké by to bolo, keby tu všetky športové nástroje už čakali. A tak sa začal rodiť nápad LOXu.

  • Načo všetko bude možné v budúcnosti YourLox využiť?
  • Koľko skriniek plánujú umiestniť na Slovensku v roku 2022?
  • Ako sa zrodil tím ľudí YourLOX?
  • V akých štátoch sa plánujú presadiť?
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Mbar, Yourlox

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá