Slováci priniesli špeciálny diár pre minimalistov, ktorý sa okamžite rozpredal. Teraz sú späť!

  • Žurnál vznikol ako projekt štyroch kamarátov. Po mnohých prebdených nociach vytvorili zápisník, ktorý môže pomôcť ľuďom vykročiť na tú správnu cestu životom. Prvá várka ich žurnálov sa rýchlo rozpŕchla po Slovensku. Teraz sú odhodlaní dostať svoj produkt do komerčného predaja.
collageqqdqw
Ivan Zaťko
  • Žurnál vznikol ako projekt štyroch kamarátov. Po mnohých prebdených nociach vytvorili zápisník, ktorý môže pomôcť ľuďom vykročiť na tú správnu cestu životom. Prvá várka ich žurnálov sa rýchlo rozpŕchla po Slovensku. Teraz sú odhodlaní dostať svoj produkt do komerčného predaja.

Autormi myšlienky, na ktorej je postavený The Žurnál, sú Ivan a Jurajom, ktorí sa time managementu dlhodobo venujú a poznajú sa zo štúdií na Masarykovej Univerzite v Brne. Zatiaľčo Ivan má pod palcom vedenie projektu a kampane, Juraj sa sústredí na partnerstvá a online marketing. Časom sa k tímu pridala Ivanova manželka Monika, ktorá sa do veľkej miery podieľa na textoch a stará sa o zákazníkov. Za vizuálnou podobou diára zase stojí šikovný dizajnér Matej.

Tím stojaci za jedinečným slovenským Žurnálom sa už roky snažil zlepšovať v efektívnom riadení vlastného času a zameriavať sa na veci, ktoré im v živote dávajú najväčší zmysel. Prečítali už množstvo literatúry a článkov o osobnom rozvoji, pričom princípy, ktoré fungovali, ihneď aplikovali do ich unikátneho produktu The Žurnál.

Písaním úloh na papier sa zvyšuje šanca, že ich naozaj dokončíš

Sami si v začiatkoch dni plánovali do klasických diárov, kde na dlhodobé plány či reflexiu nebolo miesto. Namiesto toho tam boli zbytočné stránky s prevodmi jednotiek a medzinárodnými predvoľbami. Vyskúšali teda niektoré diáre zamerané na osobný rozvoj, avšak tie neposkytovali dostatok slobody. V dennom plánovaní mali kopu predtlačených okienok, ktoré im nevyhovovali. Tak sa to rozhodli urobiť inak.

„Dlhšiu dobu sme sa pohrávali s myšlienkou, že si vytvoríme diár podľa našich predstáv. Taký, ktorý prepája denné plánovanie s osobnou víziou a vychádza z osvedčených princípov, ale zároveň poskytuje používateľovi dostatok slobody ohnúť si metódu podľa seba, alebo ju priebežne upravovať,“ vyjadril sa Ivan.

Po tom, ako sa po pilotných 300 kúskoch len tak zaprášilo, teraz tím The Žurnál prichádza s crowdfundingovou kampaňou na HitHit, aby sa mohlo medzi ľudí dostať ešte viac kúskov, ktoré môžu zmeniť bežné dni nejedného Slováka.

„Keďže Ivan z nášho tímu pracuje ako konzultant pre crowdfundingové projekty, táto cesta bola pre nás prirodzeným krokom,“ konštatoval Juraj.

Pre koho je The Žurnál určený? V prvom rade pre mladých ľudí, ktorí sa snažia nájsť v živote pre seba tu správnu cestu, ale veľakrát je pre nich ťažké rozhodnúť sa, ktorým veciam by mali dať prednosť. Nakoniec sa môže stať, že prejde rok, dva, alebo pokojne celé štúdium či prvé roky v práci, a oni si uvedomia, že sa vôbec neposunuli k životu, aký by chceli mať. Práve tomu by mohol Žurnál zabrániť. Je však dobrou pomôckou aj pre ľudí, ktorí majú svoju osobnú víziu vyriešenú, ale radi by s ňou lepšie pracovali a efektívnejšie si tak plánovali svoje dni.

Aké sú hlavné benefity Žurnálu?

  • Lepšie poznanie samého seba
  • Ujasnenie si svojich cieľov
  • Určenie si priorít
  • Lepšia organizácia času a menej stresu
  • Spokojnejší život a rýchlejšie napredovanie

Ak ťa The Žurnál zaujal, podporiť ho môžeš TU.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá