Slováci revolučným spôsobom menia NHL, investoval do nich Anton Zajac aj Zdeno Chára

  • Do slovenského startupu investovali veľké slovenské mená
  • Spoločnosť má už pod sebou šesť tímov v NHL a plánuje globálny rast
Unsplash
  • Do slovenského startupu investovali veľké slovenské mená
  • Spoločnosť má už pod sebou šesť tímov v NHL a plánuje globálny rast

Specter Hockey je slovenská firma, ktorú založili Andrej Dula a Ondrej Chovanec v roku 2017. Obaja Slováci si povedali, že inovácie v hokeji prebehli takmer na všetkých úrovniach, avšak jedna z najdôležitejsích vecí chýba. Čepele. Preto vymysleli revolučnú „pásku“ na hokejku, ktorá zrýchli streľbu a presnosť, čo preukázali výskumom na Slovenskej akadémií vied.

Zdeno Chára, Anton Zajac a prvý milión eur

Od reálnej pásky na hokejku to však má skutočne ďaleko. Ide o viacvrstvový materiál, ktorý spresní a zrýchli strelu hokejistu.

Firma prešla dvomi investičnými kolami. V prvom kole sa o financie postarali „anjelskí“ investori Zdeno Chára, Anton Zajac a bratia Káčerovci. Druhé kolo bolo viac o zahraničných investoroch.

„Pribudli daľší slovenskí a americkí individuálni investori a zvyšok nášho investičného kola zabezpečuje slovenské Crowdberry. Výšky jednotlivých investícií nekomentujeme, ale spolu sú to investície cca. vo výške milión eur“, hovorí Andrej Dula, zakladateľ Specter Hockey. Andrej Dula, ako zakladateľ spoločnosti, bude hosťom aj najväčšej startupovej konferencie na Slovensku FutureNow.

Dula hovorí, že získať investorov nie je problém, nájsť ale tých dobrých investorov áno. Zaujímavou postavou v celej firme je meno Zdeno Chára, ktorý je známym slovenským hokejistom a zároveň sa stal aj ambasádorom značky Specter Hockey.

„Zdeno Chára je ambasádor našej značky, jeho feedback je pre nás veľmi dôležitý z hľadiska produktu a jeho kontakty v hokejovom svete zase z hľadiska biznisu. V prvom rade je ale kapitán Bostonu Bruins a dúfame, že ešte dlho ním aj bude,“ hovorí pre Startitup Dula.

Testovali aj na Slovensku, v NHL sa im darí

Ďalším zaujímavým investorom je Anton Zajac, ktorý je spolumajteľ slovenskej globálnej IT firmy ESET. S produktami Specter Hockey už v NHL majú svoju skúsenosť. Ich produkt na hokejkách využíva už 6 tímov v americkej hokejovej súťaži NHL.

„V ostatných ligách sveta sa náš produkt využíva vo viac ako 25 ďalších kluboch, ak počítam len najvyššie súťaže“, dopĺňa Dula.

Spoločnosť aktívne komunikuje s výrobcami hokejok a cez svojich partnerov sa snažia osloviť potenciálnych klientov. Dula priznáva, že v tak tradičnom športe, ako je hokej, je ťažké zmeniť už dávno zabehnutý štandard.

Specter Hockey otestoval aj slovenský trh. Špeciálny materiál na hokejky je u nás dostupný stále. „Na Slovensku sme otestovali ako trh reaguje na náš produkt. Stále je k dispozícii aj v predajniach, internetových obchodoch, prakticky všade na Slovensku,“ hovorí Dula.

Náklady na vývoj technológie firma spomínať nechce. Spoločnosť má do budúcna veľké plány a chce expandovať. „V súčasnosti opäť plánujeme sériu stretnutí v USA a Kanade so spoločnosťami, ktoré v hokeji dlhodobo pôsobia a môžu byť našimi partnermi pri uvedení na americký a kanadský trh,“ uzatvára Dula.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech