Slováci sa do zahraničia nehrnú. Po skončení karantény chcú cestovať úplne inde

  • Urobili sme prieskum medzi viac ako 400 slovákmi s otázkou, kam by ste najradšej cestovali, keď sa všetky obmedzenia zrušia
  • Odpoveď ťa možno prekvapí, mnohí chceme precestovať Slovensko
cestujeme
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Urobili sme prieskum medzi viac ako 400 slovákmi s otázkou, kam by ste najradšej cestovali, keď sa všetky obmedzenia zrušia
  • Odpoveď ťa možno prekvapí, mnohí chceme precestovať Slovensko

Z prísnych karanténnych opatrení, ktoré nastúpili na Slovensku ale aj vo svete prirodzene plynie nostalgia. Je spojená so slobodným pohybom, možnosťami a koniec-koncov aj cestovaním. Aj ty si možno kladieš otázku, kam by si vycestoval hneď, ako to bude možné. Opýtali sme sa za teba. Väčšina pôjde na výlety po Slovensku ale predovšetkým – za rodinou.

zdroj: SIU

 

Mnoho bookingov sa zrušilo

Zaplatené dovolenky na leto už zvykneme mať v polke decembra. A preto sme ich pred mesiacom masívne zrušili, alebo presunuli na neurčito. Vyzerá to, že v blízkej dobe nevyužijeme ani možnosť cestovať po Európe. Keď budeme môcť, navštívime radšej blízkych a kamarátov doma, na Slovensku. Karanténa evidentne prekopala hodnoty slovenských cestovateľov a objavovateľov.

zdroj: SIU

zdroj: SIU

 

Okamžite balím kufre a deti a ideme domov na Slovensko, do Banskej Bystrice,“ píše Ivana.

Z odpovedí vyplýva, že by sme toto leto chceli podporiť cestovný ruch na Slovensku. Z každej strany počúvame, ako sa vplyvom krízy a recesie rúca gastro, služby a všetko, čo sa u nás tak pracne budovalo. Vyzerá to tak, že spoznáme krajinu, naučíme sa jesť vlastné jedlo, zistíme, že doma máme mnohokrát väčšiu exotiku, než za hranicami. Len ju nepoznáme, pretože nie je dostatočne propagovaná a teda nie je lákavá.

zdroj: SIU

 

Zahraničie ale stopku nedostáva

Neznamená to, že sa z nás stanú domasedi. Akurát bude prvou zastávkou Slovensko. A v podstate aj letným cestovateľským snom.

zdroj: SIU

Prvé Slovensko, za rodinou. A potom lárom-fárom,“ píše v komentároch k našej výzve Karolína. Chcete ísť do Talianska, na Faerské ostrovy, či do Barcelony, no niektorí paradoxne len blízko za hranice. Do Českej republiky, do Maďarska či Poľska. Niektorí písali, že majú rodinu v Brne, v Prahe či v Budapešti. Pôjdu navštíviť ich.

zdroj: SIU

 

Okrem toho, že teraz sa s blízkymi spájame maximálne telemostom, viac, ako na svoje pohodlie sa tešíme na stretnutia s blízkymi. Aj to spôsobila karanténa. Pomohla nám uvedomiť si, že všetko v podstate máme doma.

kampan zadarmo od startitup

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK