Slováci sa môžu nalietať do sýtosti. Bratislavské letisko štartuje sezónu s novými linkami

  • Letisko M. R. Štefánika v Bratislave ponúka štyri nové priame spoje
  • Odletieť môžeš na krásnu dovolenku
  • Spúšťa sa predaj leteniek
Destinácia v Egypte a bratislavské letisko
Unsplash/Vegan Oazïs Letisko M. R. Štefánika
  • Letisko M. R. Štefánika v Bratislave ponúka štyri nové priame spoje
  • Odletieť môžeš na krásnu dovolenku
  • Spúšťa sa predaj leteniek

Zo Slovenska odletíš priamo do obľúbených destinácií. Bratislavské letisko Milana Rastislava Štefánika totiž od 26. marca spúšťa tohtoročnú letnú letovú sezónu. Okrem známych letovísk pridáva do zoznamu štyri novinky.

Ako píše letisko v statuse na Facebooku, letový poriadok sa spravidla mení dvakrát do roka, spolu so zmenou času. Tentokrát sa bude lietať do 33 destinácií v 17 rôznych krajinách.

Medzi novo pridanými priamymi leteckými spojmi z Bratislavy sú litovské mesto Kaunas, egyptské letovisko Marsa Alam, hlavné mesto Čiernej Hory Podgorica a grécke Atény. Celý zoznam destinácií platný od 26. marca do 28. októbra nájdeš na webovej stránke bts.aero.

Kaunas

Približne 300-tisícové mesto v Litve, ktoré odráža zachovaný národný charakter krajiny, ponúka množstvo aktivít pre každého. Leží v srdci južného pobaltského štátu a chváliť sa môže sa svojou jedinečnou atmosférou.

Tú zaručuje množstvo festivalov a podujatí, vrátane známeho Kaunas Jazz Festival, Hanza days či Operety. Určite sa však oplatí navštíviť napríklad aj Pažaislis festival klasickej hudby či známu Bike show a Songs Festival, ktorý patrí do zoznamu UNESCO.

Portál European Best Destinations odporúča návštevu tamojšieho Starého mesta, kde nájdeš súbor antických architektonických pamiatok. Nachádzajú sa tu stavby zo 14. storočia s pozostatkami hradu Kaunaského hradu, ale aj stredoveké budovy v gotickom štýle. V okolí mesta sa nachádza deväť historických pevností, pričom 9. z nich slúži aj ako múzeum.

V Litve musíš ochutnať tradičný tmavý ražný chlieb. Ten často slúži aj ako miska na polievky. Litovčania ho označujú za svätý a spájajú sa s ním rôzne povery.

Marsa Alam

Na dovolenky v tomto egyptskom letovisku sa Slováci môžu tešiť už dlhšie. Jeho pridanie do zoznamu noviniek totiž Letisko M. R. Štefánika oznámilo už v januári, informovali sme.

Nachádza sa približne 250 kilometrov smerom na juh od známejšej Hughardy. Marsa Alam charakterizuje rozsiahla Arabská púšť rozprestierajúca sa pozdĺž brehov Červeného mora.

Egyptská exotika tu vytvára ideálne podmienky pre milovníkov windsurfingu či potápania. Na svoje si prídu nadšenci podmorského sveta, ktorí si ho môžu vychutnať vďaka miestnym koralovým útesom.

Okrem iného tu môžeš aj pozorovať delfíny, konkrétne v lagúne Shaab Samadai (v preklade Domov delfínov). Za delfínmi však môžeš zájsť aj na útes Sataya.

Podgorica

150-tisícové hlavné mesto Čiernej Hory leží v nesmierne historickej oblasti a milovník dejepisu si tu preto príde na svoje. Ako píše Travel TV, tamojšia oblasť bola osídlená už od čias Grékov a Rimanov, o čom svedčia pozostatky starovekej osady Doclea, asi 3 kilometre od mesta.

Podgorica bola centrom Srbského stredovekého kniežatstva, ktoré ju obývalo až do 13. storočia. Vďaka svojej polohe na križovatke dôležitých dopravných ciest sa Podgorica rýchlo stala dôležitým obchodným centrom. Počas tureckej nadvlády ju i opevnili.

Leží približne 66 kilometrov autom od krásnych čiernohorských pláží a 89 kilometrov od obľúbeného mestečka Tivat. Počas návštevy Podgorice ti Travel TV odporúča navštíviť napríklad kostol „Saborni Hram Hristovog Vaskrsenja“, rieku Morača, Skadarské jazero a hrad Žabljak Crnojevića.

Atény

Čo sa týka gréckych Atén, tie azda netreba predstavovať nikomu. Ide o obľúbenú destináciu, ktorej je vždy čo objavovať. Srší z nej história, navštíviť sa oplatí 1 900 rokov starý Hadriánov oblúk a Dionýzovo divadlo. Uchváti však aj množstvo ďalších pohľadov, napríklad na námestí Syntagma. Nezabudni ani na obľúbenú štvrť zvanú Plaka.

O Aténach sme informovali vo viacerých článkoch, podrobnú infografiku mesta nájdeš na tomto odkaze.

Zdroje: Facebook/Letisko Bratislava / Airport Bratislava, bts.aero, European Best Destinations, archív SIU, Travel TV, archív SIU

Najnovšie videá

Trendové videá