Na Slovensko večer dorazí ďalší búrkový komplex, intenzívne dažde a vietor potrápia Slovákov

  • Počas najbližších dní sa Stredná Európa nevyhne zhoršeniu počasia
  • Búrky pravdepodobne dorazia aj ku nám
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, pixabay/InsomniaGroup, commonswikimedia/Ivan Koev, SHMU
  • Počas najbližších dní sa Stredná Európa nevyhne zhoršeniu počasia
  • Búrky pravdepodobne dorazia aj ku nám

Niekoľko obcí Slovenska sa ledva spamätáva zo situácie, ktorú búrky spôsobili pred pár dňami, a už tu máme výstrahy pred ďalším zhoršením počasia. Intenzívnym búrkam sa tak pravdepodobne nevyhneme.

Silný vietor aj prívalové zrážky

Podľa iMeteo sa v oblasti Álp sa začne vytvárať búrkový komplex, ktorý bude v priebehu utorka postupovať smerom k severovýchodu až k severu cez územie Česka, Nemecka a západného Rakúska.

V spomínaných oblastiach boli vydané výstrahy 2. stupňa pred silnými búrkami, ktoré by mali byť sprevádzané prívalovými zrážkami aj silnými nárazmi vetra s rýchlosťou až okolo 70 km/h.

Na našom území sa prvé búrky môžu vyskytnúť v druhej polovici noci z utorka na stredu. Doraziť by mali z Rakúska. Počas stredy sa bude vlna búrok presúvať cez naše územie od západu smerom na východ a intenzívnejšie búrky hrozia hneď na niekoľkých miestach nášho územia,“ informuje imeteo.

Búrka
zdroj: pixabay/jdblack

Búrky sa nemaznali

Je teda nutné pripraviť sa na búrky, ktoré by mohli napáchať ďalšie škody. S podobnou situáciou sa v nedeľu stretli aj obce Lenartov či Sulín. Prvá spomenutá, žiaľ, okúsila silu prírody intenzívne. Dedina totiž hlásila zaplavené domy aj záhrady.

Obec Sulín čakal o niečo milosrdnejší osud, nakoľko vytopené pivnice neevidovali.

„Odstraňujeme škody, ktoré vznikli na cestách a miestnych komunikáciach. Potrebujeme všetko vyčistiť aj upraviť prítoky, nakoľko si vytvorili svoje korytá. Škody teda evidujeme na poľnohospodárskej pôde, lesných cestách aj intraviláne. Cesty sme sprejazdnili už počas včerajšieho dňa,“ povedala pre Startitup starostka obce Sulín.

Zdroj: imeteo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie