Slováci sa postarali o európsky unikát. Monitorujú takmer 70-miliónov firiem

  • Slovenský Finstat má ambíciu podmaniť si takmer celú Európu
  • V súčasnosti už pokryl 61 krajín a zozbieral dáta od viac ako 69-miliónov firiem
Unsplash
  • Slovenský Finstat má ambíciu podmaniť si takmer celú Európu
  • V súčasnosti už pokryl 61 krajín a zozbieral dáta od viac ako 69-miliónov firiem

Slováci na čele so zakladateľom Finstatu Filipom Glasom vytvorili unikátny portál, na ktorom zverejňujú dáta z takmer 70-miliónov firiem. Takto chcú postupným spôsobom zozbierať čo najviac údajov na obraz slovenského Finstatu. Plány na vytvorenie európskeho projektu boli médiám ohlásené ešte minulý rok, písal o nich aj Forbes.

Pre magazín sa ešte vtedy Glasa vyjadril, že by chceli zozbierať údaje od takmer 50-miliónov firiem, no už teraz majú takmer 70-miliónov.

„Sme tím nadšených softvérových inžinierov, analytikov údajov a špecialistov na vizualizáciu údajov s viac ako 7 ročnými skúsenosťami v oblasti analýzy obchodných údajov,“ píše sa na webe stránky HitHorizons.com.

Podľa webu je hlavnou misiou zverejňovať oficiálne údaje firiem, aby mali prínos pre všetkých ľudí.

„Navrhli sme každú funkciu HitHorizons tak, aby sa každý aspekt údajov používal čo najefektívnejším a najefektívnejším spôsobom. Naša platforma je skvelým zdrojom poznatkov pre spoločnosti B2B, ktoré potrebujú identifikovať nové trhové príležitosti, udržiavať a posilňovať svoju konkurenčnú výhodu alebo porovnávať seba a ostatných v rámci regiónu alebo odvetvia,“ opisujú svoje pôsobenie na svojom webe.

zdroj: Unsplash

Investovali aj známe startupové mená

Doteraz sa Slovákom podarilo získať údaje o firmách v celkovom počte 61 krajín. Jeden z hlavných rozdielov európskeho „Finstatu“ je spôsob zobrazovania nájdených údajov a dát. Po zadaní konkrétnej firmy, ktorá sa v databáze nachádza, nie je možné vidieť tržby alebo zisk týchto firiem tak, ako je to na slovenskom Finstate.

V roku 2013 bol založený slovenský Finstat v Bratislave a do projektu investovalo niekoľko zaujímavých mien. Medzi inými aj Bridgestart Ventures, za ktorými stojí Anton Zajac z ESET-u a jeho syn Peter. Do Finstatu ďalej investoval aj Šimon Šicko, šéf úsepšného slovenského herného startupu Pixel Federation.

Čítaj viac TU>>Za hru zarobia takmer dva milióny mesačne. Slovenskí vývojári patria medzi špičku

Zakladateľ Finstatu Filip Glasa získal špeciálnu cenu poroty podnikateľa roka EY v roku 2018. Podobný projekt Finstatu rozbehol Glasa aj vo Veľkej Británii. Podľa magazínu Forbes má Finstat približne 2000 platiacich zákazníkov.

Na Slovenskom Finstate dokážete v neplatenej verzii vidieť tržby a zisk firiem, ktoré sa rozhodli svoje údaje zobrazovať verejne. Súčasne ponúka Finstat nahliadnuť do pasív a aktív danej firmy a aj údaje o tom či firma niečo dĺží alebo nie.

Platená verzia Finstatu (350 eur na rok) prináša  neobmedzený monitorign firiem, databázy českých firiem alebo detailné informácie o kritických udalostiach firiem: konkurzy, platobné rozkazy, dlhy, atď. Finstat ponúka aj rôzne štatistiky slovenských firiem, ich zamestnanosť alebo zaplatené dane.

Samotnému Finstatu sa každoročne darí a svoje tržby od roku 2013 zvyšuje. Za rok 2018 dosiahli tržby Finstatu takmer 800-tisíc eur. Strata bola však 33-tisíc.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá