Slováci sa spojili. Na pomoc rodinám obetí nehody autobusu a povodne vyzbierali za pár hodín tisíce eur 

  • Nehoda autobusu či povodeň v Revúcej si vyžiadala niekoľko ľudských životov 
  • Slováci sa spojili a doslova za pár hodín vyzbierali vyše 13-tisíc eur na pomoc rodinám obetí, ktorí sa kvôli tragickej udalosti môžu dostať aj do existečných problémov
bus
TASR - Vladimír Benko
  • Nehoda autobusu či povodeň v Revúcej si vyžiadala niekoľko ľudských životov 
  • Slováci sa spojili a doslova za pár hodín vyzbierali vyše 13-tisíc eur na pomoc rodinám obetí, ktorí sa kvôli tragickej udalosti môžu dostať aj do existečných problémov

Streda, 13. november 2019, sa zapísala do našej histórie tragicky. Do autobusu smerujúceho z Nitry do Jelenca narazilo zrejme preťažené nákladné auto schádzajúce z kopca. Zasiahlo autobus v zadnej časti a ten vletel do jarku. Autobus viezol prevažne mladých ľudí, ktorí sa vracali zo škôl. Nehoda si vyžiadala 12 mŕtvych, z toho 4 deti a 20 zranených. 

zdroj: TASR - Vladimír Benko

V Revúcej zase strhla rozvodnená rieka. Tri ženy, ktoré zachraňovali zvieratá z útulku, nešťastne stiahol silný prúd rieky Muráň. Všetky tri ženy zahynuli, správu potvrdil počas tlačovej besedy premiér Peter Pellegrini.

zdroj: TASR - Prezídium SR

„Daždivé počasie preplnilo koryto rieky, čo malo za následok vytopenie miestneho útulku. Podľa dostupných informácií sa ženy rozhodli pokúsiť o záchranu uväznených psíkov, no strhol ich silný prúd. S najväčším zármutkom sa skláňame pred tak hrdinskou snahou o záchranu zvierat, ktorá sa bohužiaľ skončila vyhasnutím života,” vyjadril sa tím z organizácie Zvierací ombudsman.

Gepostet von Pistik Koren am Mittwoch, 13. November 2019

Včerajšou tragédiou sú postihnuté 2 útulky: Labka pomoci – Útulok Revúca a OZ Život je PES:-) Rožňava. Sloboda zvierat prosí všetkých ľudí z okolia, aby priložili ruku k dielu – potrebné budú možno dočasky, venčenie, pomoc pri upratovaní zatopeného útulku či materiálna podpora.

Prísť domov nemusí byť samozrejmosť 

Tieto udalosti navždy poznačia všetkých zúčastnených a tiež ich rodiny. Nečakaná udalosť môže mnohých dostať aj do existečných problémov.

Zuzana Suchová a Juraj Petrovič sa preto rozhodli zrealizovať výzvu na stránke Ľudia Ľuďom, ktorou chcú uľahčiť pozostalým rodinám aspoň s nákladmi na poslednú rozlúčku. Darované peniaze rozdelia na rovnaké čiastky pre rodiny obetí. Výzvu už podporili stovky ľudí, v čase písania tohto článku je vyzbieraných vyše 13-tisíc eur a sumu rastie o stovky eur každých pár minút. Najvyšší dar jednotlivca momentálne predstavuje 1 000 eur. 

„V poslednej dobe sa mi dostalo veľa nezištnej pomoci. Posielam ďalej túto vlnu pomoci rodinám, ktoré včera tragicky prišli o blízkych. Sila je v spájaní sa. Pridajte sa,” vyjadrila sa pre Startitup iniciátorka výzyvy Zuzana Suchová.

Video z miesta nehody

VIDEO Z MIESTA NEHODY AUTOBUSUPolicajti s hasičmi odstraňovali následky dopravnej nehody do neskorých nočných hodín. Policajti sú aj teraz ráno stále na mieste. Miesto nehody navštívil aj premiér SR Peter Pellegrini.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 13. November 2019

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK