Slováci sa vo veľkom skladajú na Dankov stožiar, posielajú centy a ironické odkazy

  • Slovenskom posledných pár týždňov rezornuje staviteľský plán kpt. Andreja Danka
  • Ten chce pred parlamentom 30 metrový stožiar za desiatky tisíc eur
  • Slováci sa mu naň vyzbierali
temp
pixabay.com, TASR-Jaroslav Novák
  • Slovenskom posledných pár týždňov rezornuje staviteľský plán kpt. Andreja Danka
  • Ten chce pred parlamentom 30 metrový stožiar za desiatky tisíc eur
  • Slováci sa mu naň vyzbierali

Realizácia tohto projektu vzbudila veľký záujem aj zo strany verejnosti. Kancelária Národnej rady dokonca pristúpila k zverejneniu čísla účtu a tiež podmienok, ktoré musí potenciálny darca splniť, aby mohol na stožiar prispieť. Intenzita darcovských príspevkov je už po pár dňoch podľa SNS taká vysoká, že už čoskoro ich celková suma dosiahne samotné náklady osadenia stožiara.

Nekonečná prauda. A stožiar Zomri podporíte tu👇 Skromne (Jaro)merch.sk/zomri

Gepostet von Zomri am Dienstag, 16. Juli 2019

Ako sme už spomenuli, NR SR má zriadený účet na dary s číslom SK27 8180 0000 0070 0044 4199. V prípade záujmu o venovanie finančného daru je však potrebné uzavrieť takzvanú darovaciu zmluvu medzi Kanceláriou NR SR a darcom. Zároveň musíš do poznámky pri prevode peňazí uviesť svoje meno a účel: „STOŽIAR SO ŠTÁTNOU VLAJKOU“. 

Ďalšou podmienkou je, že celková suma všetkých darov nesmie presiahnuť sumu nákladov na realizáciu inštalácie stožiara vrátane zadováženia štátnej vlajky. Ide o sumu pohybujúcu sa okolo 35-tisíc eur.

Prispel som aj ja Dankovi na stoziar.

Gepostet von Andrej Pavlík am Sonntag, 21. Juli 2019

Tieto podmienky však nie všetci darcovia rešpektujú. Na účet NR SR začali Slováci posielať symbolické finančné dary, ku ktorým pridávajú aj ironické poznámky či Dankove výroky. „Nech je z diaľky vidno, že za predsedu parlamentu máme toho najväčšieho …“ napísal do poznámky pre príjemcu Andrej.

NR SR tak teraz rieši niekoľko desiatok darovacích zmlúv, z ktorých musí množstvo posielať naspäť darcom. To predovšetkým tým, ktorí nesprávne vyplnili meno a účeľ finančného daru.

„Za desať dní je rozpracovaných niekoľko desiatok darovacích zmlúv v úhrnnej hodnote viac ako 35 tisíc eur. Vysoké množstvo finančných príspevkov je dôkazom, že aj verejnosť ocenila tento zámer Kancelárie parlamentu podporiť našu národnú hrdosť aj prostredníctvom dominantných symbolov slovenskej štátnosti,” oznámila Kancelária NR SR.

Darček (Jaroslav)merch.sk/zomri/tielko-zomri

Gepostet von Zomri am Donnerstag, 25. Juli 2019

Výstavbu obrovského stožiaru obhajuje vedúci Kancelárie parlamentu Daniel Guspan aj tým, že vo viacerých svetových metropolách sú veľkorozmerné štátne vlajky situované pred zákonodarnými zbormi a historicky významnými budovami štandardom.

Ako príklad uvádza susedný maďarský parlament v Budapešti, nemecký Bundestag či španielsky parlament v Madride. Slovensko sa tak podľa neho pridá k tým štátom, ktoré si vedia uctiť svoje štátne znaky.

zdroj: sns.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech