Slováci sú ochotní priplatiť si za ekologické produkty, ukázal prieskum

  • Slováci majú záujem o udržateľné produkty a služby
  • Platí to pre mladších aj starších
bezobalový obchod udržateľnosť ekológia
Bezobalový obchod, ilustračná snímka, TASR/Radovan Stoklasa
  • Slováci majú záujem o udržateľné produkty a služby
  • Platí to pre mladších aj starších

Viac ako polovica Slovákov je ochotná akceptovať vyššiu cenu za udržateľný produkt alebo službu. Ako vyplýva z novej štúdie spoločnosti KPMG, táto téma najviac rezonuje u mladšej generácie, v skupine 18 až 24 rokov je ochotných priplatiť si 68 % opýtaných. Ochotu zaplatiť viac za produkty šetrné k životnému prostrediu však prejavili aj staršie ročníky.

Veľmi dôležité je pozerať na generáciu 55+. Vidíme, že táto skupina u nás nakupuje a hľadá kvalitu. Na tento segment zákazníkov netreba zabúdať, pretože aj keď vyrastali v iných podmienkach a svoj zrelý vek prežili s inými problémami, ako je ekológia, dnes sa snažia pozerať viac zodpovedne na svoje správanie, práve kvôli generácii, ktorú tu zanechávajú,“ uviedla prokuristka v dm drogerie Zuzana Vinklerová.

Napriek týmto výsledkom však 42 % podnikov vo svete nemá jasnú predstavu, ako komunikovať témy udržateľnosti. „Je veľkou výzvou i príležitosťou na rast a vytvorenie konkurenčnej výhody. Ponuka zelenej energie, zavádzanie elektrických dodávok doručovateľskými spoločnosťami, alebo zmena regulácie, ktorá priniesla zálohovanie fliaš či zákaz plastových príborov, je niekoľko z mnohých príkladov,“ priblížil senior manažér KPMG na Slovensku Peter Rado.

KPMG je globálna sieť firiem poskytujúcich služby v oblasti auditu, daní a poradenstva. Funguje v 146 krajinách a jej členské firmy zamestnávajú vyše 227 000 ľudí. Na Slovensku pôsobí od roku 1991. V súčasnosti zamestnáva viac ako 350 ľudí a má 17 partnerov. Je poprednou audítorskou a poradenskou spoločnosťou.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá