Slováci tipujú výsledky prezidentských volieb. Na koho bol vklad 15 000 eur a na koho sa najviac stávkovalo?

  • Spoločnosť Fortuna prijala tento rok 21 539 tiketov od stávkárov na prezidentské voľby
  • Najvyšší vklad dosiahol 15 000 eur
  • Najviac sa stávkovalo na Štefana Harabina
TASR
  • Spoločnosť Fortuna prijala tento rok 21 539 tiketov od stávkárov na prezidentské voľby
  • Najvyšší vklad dosiahol 15 000 eur
  • Najviac sa stávkovalo na Štefana Harabina

Stávkovanie zažíva svoju najvyššiu popularitu nielen počas športových šampionátov, ale aj počas dôležitých politických udalostí. Voľby prezidenta Slovenskej republiky patria medzi tie najsledovanejšie v mediálnom prostredí a prirodzene prilákali pozornosť aj mnohých ľudí, ktorí chceli skúsiť šťastie pri tipovaní.

Spolu s jednou z najväčších stávkových spoločností na Slovensku sme sa pozreli na to, ako Slováci tipovali výsledky volieb a či sa svojimi stávkami aj trafili. Tento rok prijala Fortuna celkovo 21 539 tiketov v hodnote približne 555 000 eur .

zdroj: Ilustračný obrázok (TASR)

Najväčšie šance dávali pritom kandidátovi, ktorý skončil ako tretí v poradí, a to Štefanovi Harabinovi. Od voličov dostal Harabin 307 823 hlasov, pri tipovaní mu však verilo až 34 % ľudí.

Druhú najvyššiu dôveru v stávkovej kancelárii získala víťazka prvého kola Zuzana Čaputová, tiket si na ňu podalo 31 %. Aj Šefčovič patril medzi horúcich kandidátov, a to nielen vo voľbách, ale aj v tipovaní, 28 % ľudí si vsadilo práve na neho. Ostatní dostali už iba zvyšných 7 %.

zdroj: Štefan Harabin (TASR)

Niektorí sa pritom nebáli zariskovať ani s vyššou sumou peňazí. Na Zuzanu Čaputová sa najvyššia stávka vyšplhala až na 15-tisíc eur. V prípade jej celkového víťazstva by ti tip pri kurze 1 ku 1,28 vyniesol 19 200 eur a zisk 4 200 eur.

Horší odhad ale mali tí, ktorí sa rozhodli vsadiť veľké množstvo peňazí na neúspešných kandidátov. Veľa ľudí verilo Harabinovi či Kotlebovi a nebáli sa zariskovať ani s tisícovými stávkami, ktoré im však nevyšli. Šancu má ešte stále stávkar, ktorý na víťazstvo Šefčoviča vsadil 5000 eur.

zdroj: Zuzana Čaputová (TASR)

Zuzana Čaputová začínala boj o prezidentský palác ako pomerne neznáma tvár na politickej scéne. Aj preto bol na začiatku roku 2018 kurz na jej výhru 5,50 a na prelome januára a februára dosiahol dokonca 8,0. Tesne pred prvým kolom však došlo k prekvapivým zvratom, Čaputová začala Roberta Mistríka predbiehať, čo viedlo k jeho následnému odstúpeniu.

Vypracovala sa na jasnú favoritku a kurz sa závratne rýchlo zmenil na 1,28. Ukázalo sa, že prieskumy agentúry FOCUS boli tento rok mimoriadne presné a takmer úplne kopírovali reálne výsledky.

Ak by však tomu tak nebolo a zvíťazil by jeden z menej favorizovaných kandidátov, stali by sme sa svedkami nielen zaujímavého zvratu, ale aj tipovacích výhier.

Najnižší kurz bol vypísaný na Ivana Zuzulu, ak by sa mu prekvapivo podarilo zvíťaziť, ľuďom by stačilo vsadiť si jediné euro na výhru 5-tisíc eur. Mnohí sa rozhodli svoje peniaze vsadiť na Štefana Harabina práve pre atraktívny kurz. Pri vklade napríklad 100 eur by sa v prípade jeho výhry stávkárom vrátilo 165 eur, kurz bol stanovený na 1 ku 1,65.

zdroj: Šefčovič (TASR)

Najviac stávkárov vsadilo na celkového víťaza volieb a Fortuna zaznamenala vyšší záujem, ako v porovnaní s inými voľbami, napríklad v komunálnych voľbách tipovalo o 10-krát menej ľudí.

V druhom kole však pravdepodobne účasť o niečo klesne. Na otázku, či očakávajú zaujímavé vysoké stávky na víťaza zatiaľ Fortuna odpovedá neurčito.

„Nikdy nehovor nikdy, zatiaľ sme nezaznamenali žiadne niečím zaujímavé stávky,“ hovorí pre Startitup hlavný bookmaker Fortuna SK Juraj Zvonár.

Aj v druhom kole môžeš staviť na Šefčoviča alebo Čaputovú. Momentálny kurz na Zuzanu Čaputovú je 1,04 a na Šefčoviča 12.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Fortuna.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK