Slováci vymysleli homeopatické tričko. Zachráni planétu a strih sedí každému

  • Značka Kompot je známa novinkami, ktoré nadchnú, ale aj výberom dobrých dizajnérov a grafikov. Jej oblečenie a merch je rozpoznateľný široko-ďaleko
  • V ich povestnom zaváracom pohári si však teraz môžeš kúpiť aj jedno špeciálne homeopatické tričko
  • Má mnoho výhod. Jednou z hlavných je tá, že ním chrániš planétu
kompot
archív: kompot.sk/unsplash
  • Značka Kompot je známa novinkami, ktoré nadchnú, ale aj výberom dobrých dizajnérov a grafikov. Jej oblečenie a merch je rozpoznateľný široko-ďaleko
  • V ich povestnom zaváracom pohári si však teraz môžeš kúpiť aj jedno špeciálne homeopatické tričko
  • Má mnoho výhod. Jednou z hlavných je tá, že ním chrániš planétu

Fast-fashion je druhým najväčším znečisťovateľom planéty, to je známy fakt. Tým viac smutným faktom je však to, že reťazcov s dostupnou módou stále pribúda. Hoci v pozadí existuje varovný signál, že oblečenie v podstate nepotrebuješ a aj tak ho po pár použitiach vyhodíš, nové tričká, topánky a kabáty – najmä tie v zľavách, nás lákajú.

Dokonalé placebo

Už je to 14 rokov, čo sa na trhu objavuje značka Kompot. A už je to nejaký ten čas, čo sa hrdo hlásia k myšlienke udržateľnej mestskej módy a ich známym sloganom je od úplného začiatku „Tie trvanlivé tričká, ktoré idú ako teplé rožky“. Nielen preto, že sú zavárané v kompótovom pohári a teda „sa nepokazia“. Oslovujú slovenských dizajnérov, šikovných grafikov a textilných majstrov, aby spolu vytvorili spolupráce, ktoré budú ľudia zbožňovať. Na Slovensku už za ten čas snáď ani neexistuje človek, ktorý do kompótového sveta nevstúpil, alebo hrdo nenosí ich odev.

View this post on Instagram

Milí priaznivci Kompotu, len vďaka Vám sme tu už 15 rokov a patrične pubertálne sa z toho tešíme 🥳 Že Vás máme radi ako soľ v mdlom obedovom menučku, Vám ukážeme v zbrusu novom seriáli Občan v Kompote, ktorý je celý len a len o Vás 💙 Poprosíme, aby ste si dôkladne obzreli občana @samuelchlpek v jeho sviatočnej róbe. Už takmer 3 roky chodí v tomto tričku s pravdou von nielen po festivaloch, ale s obľubou aj na nedeľné nákupy do husto osídlených nákupných centier. Okrem toho, že je riaditeľom česko-slovenskej fajty svetového magazínu o káve menom Standart, je aj mimoriadne bystrý, pretože spozoroval, že Kompot je: „štýlová a mierne kontroverzná móda“, s čím nemôžeme inak, než súhlasiť 👏🏼🙏 #15rokovkompotu #občanvkompote #samuel

A post shared by Kompot.sk (@kompotsk) on

Ako vznikol tento nápad, predávať ľuďom tričko? „Hrozne nás štvalo, keď sme si kúpili veselé tričko a po 4 praniach bol jeden rukáv na chrbte, druhý na hrudi a tričko sa prakticky rozpadlo. Homeopatické tričko je projekt, ktorý sme mali v hlavách už dlho a momentálna sila eko hnutia mu dala nový impulz, takže po rokoch vedeckého výskumu a náročného vývoja mohlo ísť na trh,“ povedal pre Startitup jeden z majiteľov Kompotu Adam Znášik.

Teraz sú však k planéte a spoločnosti ešte férovejší. Kreatívci z Kompotu totiž vymysleli homeopatické tričko. Je prvé svojho druhu na svete a veľmi unikátne. Už len svojím unisex potenciálom, všestrannosťou nosenia a jednoduchým čistením. Toto tričko sa ti nikdy nezunuje, nikdy sa nezničí a hodí sa ti ku všetkému. Dostaneš ho v krásnom, Kompotu vlastnom balení – a teda v zaváracom pohári s červeno-bielym vrchnákom. Pribalený je samozrejme aj návod na použitie.

Homeopatické tričko má množstvo výhod – každému sedí strih, farba aj potlač, nesmrdí, netreba ho prať, nepodlieha skaze, farbu a tvar drží mnoho rokov a napokon – má nulovú uhlíkovú stopu. Je ideálne ako darček pre všetkých ufrflaných príbuzných a kamarátov, ktorí vždy vedia lepšie, čo by mali dostať,“ popísali svoj nový produkt na sociálnej sieti Kompotisti. A čo je najlepšie, toto tričko nikdy nevyjde z módy!

View this post on Instagram

PRVÉ HOMEOPATICKÉ TRIČKO NA SVETE⁠ ⁠ My v Kompóte sme známi svojou nekonečnou invenčnosťou. Okrem toho, že ctíme minulosť, pozeráme sa aj do budúcnosti.⁠ ⁠ Uvedomujeme si svoju zodpovednosť voči spoločnosti, voči planéte i voči vesmíru ako takému. Preto sme sa rozhodli výjsť v ústrety zákazníkom, ktorí vidia veci inak a prinášame jedinečnú, unikátnu, dá sa povedať svetovú novinku – homeopatické tričko!⁠ ⁠ Homeopatické tričko má množstvo výhod: každému sedí strih, farba aj potlač, nesmrdí, netreba ho prať, nepodlieha skaze, farbu a tvar drží mnoho rokov a napokon – má nulovú uhlíkovú stopu. Je ideálne ako darček pre všetkých ufrflaných príbuzných a kamarátov, ktorí vždy vedia lepšie, čo by mali dostať.⁠ ⁠ Veď pozrite sami.⁠ .⁠ ⁠ .⁠ #kompotsk #laurinska19 #trvanlivetricka #homeopaticketricko

A post shared by Kompot.sk (@kompotsk) on

Tričko si môžeš kúpiť online, ale aj v kamennej predajni na Laurinskej ulici v Bratislave za 25 eur. Nájde si svojich fanúšikov? „Samozrejme, za prvý deň sme niektoré veľkosti vypredali a teraz vyrábame nové, čo je však technologicky veľmi náročné. Nariediť molekuly trička v ideálnom pomere nie je nič jednoduché. V každom prípade u nás platí 100% refundácia a zákazník k tričku dostane certifikát, s ktorým si homeopatické tričko môže vymeniť za nejaké iné, keby mu náhodou nesadlo,“ vtipne reaguje na zvýšený dopyt po ekologickom homeopatickom tričku Adam Znášik.

Slovenský dizajn je unikátny

Planéta už nejaký ten čas funguje na kyslíkový dlh. Preto sa mnohé odevné značky zamýšľajú nad alternatívnymi spôsobmi výroby odevov. Fast fashion ide pomaly do úzadia a uvedomelejší konzument si dáva mnohokrát záležať na výbere materiálu a pozerá na pôvod. Keď nosíš lokálny dizajn, je to väčšinou viac cool. Ale predovšetkým, nosíš pocit. A za pocit si aj platíš.

Dodnes na ulici stretávame ľudí v tričkách, ktoré už nie sú v predaji aj 10 rokov. Ekológia v móde je obrovská téma, robíme všetko pre to, aby sme všetky možnosti na ekologickejšiu produkciu využívali – od materiálu, ekologických farieb až po balenie. Ďalšou dôležitou vecou je, že naše tričká, teda tie, ktoré sú pod značkou Kompot, šijeme v Európe a nie sú teda produktom detskej, alebo otrockej práce niekde v treťom svete. Toto má samozrejme vplyv na cenu, ale máme to šťastie, že naši zákazníci tomu rozumejú a akceptujú to,“ vysvetľuje Znášik.

Kompot reaguje na dobu, atmosféru v spoločnosti, na požiadavky mladého človeka a na aktuálne trendy v odievaní a dizajne. Vážia si tradíciu, no zároveň sú otvorení budúcnosti. Spolupracujú s mnohými mladými slovenskými umelcami a nosiť Kompot v meste aj na dedine je veľmi trendy. Tvorí pre nich Miša Chmeličková, Michaela Bednárová, svoje pásikavé tričká tu predáva aj Kristína Tormová. Ak nosíš Kompot, vyjadruješ názor. Či si dieťa alebo dospelý.

Zdroj: FB Kompot

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK