Slováci vyrobili Snootik – prvú mobilnú aplikáciu na svete, v ktorej môžeš mať po ruke celý život svojho domáceho miláčika

  • Táto jedinečná aplikácia ti ušetrí množstvo času. Nájdeš v nej všetky zdravotné záznamy tvojho zvieratka, objednáš ho k veterinárovi, kúpiš krmivo, či pozveš sympatickú slečnu na venčenie psíka.
titulka
  • Táto jedinečná aplikácia ti ušetrí množstvo času. Nájdeš v nej všetky zdravotné záznamy tvojho zvieratka, objednáš ho k veterinárovi, kúpiš krmivo, či pozveš sympatickú slečnu na venčenie psíka.

Žijeme v dobe technológií a takmer celý náš svet máme k dispozícii vo svojom smartfóne – od kontaktov na našich kamarátov až po bankový účet. Čo ale naši štvornohí priatelia, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života? Presne nad týmto sa zamyslel aj tím Slovákov, ktorý vytvoril aplikáciu s názvom Snootik, ktorá spája majiteľov zvierat nielen s veterinármi, ale aj s ostatnými priateľmi a poskytovateľmi služieb pre zvieratá. Aplikácia bude bezplatná a stiahnuť si ju budeš môcť už 1.1.2017. Oddnes môžeš Snootik podporiť aj na Kickstarteri.

15281882_10209957458967397_826270542_n

zdroj: snootik

Elektronická zdravotná karta zvieratka

Vďaka prepojeniu aplikácie s veterinárnym systémom budeš mať jednoduchý prístup ku kompletným zdravotným záznamom svojich zvieratiek, čím získaš prehľad o všetkých očkovaniach a ostatných veterinárnych úkonoch. Prostredníctvom aplikácie Snootik sa k veterinárovi objednáš už behom pár sekúnd a aplikácia ťa na dohodnuté stretnutie vopred šikovne upozorní.

screeny-stratitup2

foto: snootik

Jednoduchšie cestovanie s domácim miláčikom

Chystáš sa na dovolenku spolu so svojím štvornohým kamarátom? Už viac nemusíš tráviť hodiny času surfovaním na internete, aby si našiel nejaký pet-friendly hotel. Snootik ti ukáže iba tie ubytovacie zariadenia, v ktorých majú dvere otvorené aj domáci miláčikovia. Prostredníctvom aplikácie už potom iba uskutočníš rýchlu rezerváciu a platbu, a môžeš si začať baliť kufre.

Výcvik, venčenie, kaderníctvo či e-shop

Až doteraz si musel na internete pracne vyhľadávať, kde nájsť niekoho, kto by ti vedel vycvičiť psíka alebo ho počas tvojej neprítomnosti postrážiť či vyvenčiť. Všetky tieto služby už budeš môcť zabezpečiť rýchlo a jednoducho iba za pomoci aplikácie. Snootik ti uľahčí život aj v prípade objednávania krmiva a rôznych doplnkov či hračiek pre tvojich miláčikov – vďaka inteligentnému filtru ti aplikácia sprístupní len to, čo tvoj psík vzhľadom na svoju rasu, váhu či vek naozaj potrebuje.

Komunikuj s priateľmi a nájdi si nových

Zabudni na Tinder a ostatné zoznamky. Snootik ti umožní vyhľadať majiteľov psíkov v tvojom okolí, a pozvať ich napríklad na venčenie. Alebo iba chceš, aby si tvoja čivava našla budúceho otca svojich šteniatok? Tak si jednoducho vyhľadaj, kde najbližšie nájdeš vhodného psíka na krytie.

Útulky a adopcia

Snootik nezabudol ani na tie zvieratká, ktoré nemali toľko šťastia a nedostali sa do milujúcej rodiny. Pokiaľ však momentálne adopciu útulkáčov nezvažuješ, prostredníctvom aplikácie ich budeš môcť podporiť aspoň finančne – všetky peniaze poputujú priamo útulku a budú určené pre konkrétne zvieratko.

screeny-stratitup3

foto: snootik

Sociálna sieť pre zvieratká

Kým ty môžeš pridávať svoje fotky na známe sociálne siete, čo tvoji chlpáči? V Snootiku mysleli aj na toto, a preto budeš môcť profil svojho zvieratka dopĺňať aj fotografiami. Odteraz budeš mať všetky spomienky na tvojho maznáčika na jednom mieste. Rovnako sa budeš môcť pozrieť, ako sa darí zvieratkám tvojich kamarátov. Zabudni na lajky – odteraz dávaj labky!

img_4204

foto: snootik

Výhody aj pre veterinárov

Snootik ponúka všetkým veterinárom bezplatný a moderný veterinárny systém, ktorý šetrí nielen čas, ale aj peniaze. Prostredníctvom prehľadného a komplexného systému tak budú mať k dispozícií nielen evidenciu všetkých úkonov, skladového hospodárstva či výsledky laboratórnych testov, ale aj možnosť rýchleho objednávania liekov a doplnkového tovaru.

zdroj článku a fotografií: snootik.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech