Slováci vyrobili špeciálny obal, ktorý poslúži aj ako škatuľa na sťahovanie. Píše o nich aj americký portál

  • Prácu slovenskej reklamnej agentúry MUW Saatchi & Saatchi si všimli aj vo svete
  • Pre ČSOB navrhli kampaň, ktorá sprevádza zákazníka od hypotéky až po reálne sťahovanie do nového
  • SmartFolder zaujal americký týždenník Adweek. Ten sa venuje reklame a médiám
archív MUW Saatchi & Saatchi
  • Prácu slovenskej reklamnej agentúry MUW Saatchi & Saatchi si všimli aj vo svete
  • Pre ČSOB navrhli kampaň, ktorá sprevádza zákazníka od hypotéky až po reálne sťahovanie do nového
  • SmartFolder zaujal americký týždenník Adweek. Ten sa venuje reklame a médiám

Slovenská reklamná agentúra MUW Saatchi & Saatchi predstavila spolu so značkou ČSOB kampaň, ktorá dala o sebe vedieť aj za oceánom. Písal o nej americký portál Adweek.com.

Výsledný projekt sa volá SmartFolder a okrem čistého a premysleného dizajnu prináša aj špeciálny ekologický rozmer. Na to, ako to celé vzniklo, sme sa pýtali kreatívneho riaditeľa MUW Saatchi & Saatchi Jaroslav Vígh.

Pri tvorbe je dôležitý insight

Pri každom zadaní sa snažíme v prvom rade objaviť insight. Čím žije cieľová skupina? Čo ju trápi? Ak máte dobrý insight, privedie vás to k funkčnému nápadu. A pri hypotéke je jasný: o chvíľu vás čaká sťahovanie. Prečo ho zákazníkom neuľahčiť a nedať im okrem zmluvy aj príjemný darček navyše? Tak vznikol SmartFolder, obal na hypotéku, z ktorého si za pár sekúnd poskladáte funkčnú škatuľu.

Vytvorili ste ju pre ČSOB. Vychádzala požiadavka z ich strany?

ČSOB je už roky našim klientom, pre ktorého riešime malé aj veľké kampane. Nápad na SmartFolder vznikol počas vymýšľania celej hypotekárnej kampane. Klientovi sa idea zapáčila a v podstate hneď sme sa pustili do výroby folderu spolu s i+i print-om. Trvalo to však niekoľko týždňov, kým vznikol funkčný prototyp. Aj preto sa touto cestou musím tlačiarenskej spoločnosti poďakovať, bez ich šikovných rúk by SmartFolder nikdy nevznikol.

Boli ste ocenení rôznymi cenami. Kampaň vyšla ako megaúspešná. Ako reagujú zákazníci? Máte odozvy?

Informácie priamo z pobočiek nemáme, ale ak vychádzame z komentárov na internete, tie sú takmer výhradne pozitívne. Písali nám dokonca klienti, ktorí už hypotéku majú, a dodatočne si pýtajú nové zmluvy v tomto obale, čo je fakt vtipné.

Po dvoch rokoch sa v americkom Adweeku objavila slovenská reklama. A podarilo sa to práve konceptu SmartFolder z vašej dielne. Oslovili vás?  V čom ich najviac zaujal?

Adweek, prirodzene, nesleduje slovenský reklamný trh. Redakcii Adweeku sme poslali video v angličtine predstavujúce SmartFolder s tým, že ak sa im nápad páči, veľmi radi sa s nimi podelíme o ďalšie informácie. Do dvoch hodín prišla odpoveď s tým, že chcú o tom napísať. Najviac ich zaujala skutočnosť, že tak prehliadaná vec, akou je obal na dokumenty, sa dá tak funkčne a „smart“ využiť. Zverejneniu pomohol určite aj fakt, že insight a idea nie sú lokálne, ale pochopiteľné v podstate na celom svete.

Dôležitou informáciou je, že SmartFolder je vyrobený zo 100% rozložiteľných materiálov, čo v dnešnej dobe plnej ekologickej osvety zaváži ešte viac. Premyslený projekt bol ocenený Zlatým klincom v kategórii Dizajn a podkategórii Obalový dizajn.

Zdroj: adweek.com, MUW Saatchi & Saatchi

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech