Slováci vytvorili špeciálnu „zero waste“ kozmetiku pre domácich miláčikov

  • Ekologické mydlo pre psíkov vyrobila slovenská značka Mylo
  • Zakúpiš ho na ich oficiálnej stránke
  • K dispozícii sú dve rôzne verzie mydiel pre psa aj BIO krém na labky
Zdroj: Unsplash.com
Unsplash.com
  • Ekologické mydlo pre psíkov vyrobila slovenská značka Mylo
  • Zakúpiš ho na ich oficiálnej stránke
  • K dispozícii sú dve rôzne verzie mydiel pre psa aj BIO krém na labky

Zero waste potraviny, zero waste prášky na pranie, zero waste doplnky, zero waste mydlá. S rozširujúcim sa dopytom po ekologických výrobkoch sa prirodzene rozširuje aj trh, ktorý ich ponúka. Dôkazom toho je aj nový slovenský výrobok z produkcie značky Mylo, ktorý je určený pre domácich miláčikov. Nesie originálny názov „O psíčkovi a vaničke“ a predstavuje ekologickú verziu tradičného psieho šampónu.

„O psíčkovi a vaničke“ je tuhé nimbovo-čajovníkové mydlo, ktoré nie je balené v žiadnych zbytočných plastoch, ale v recyklovanom papieri. Vyrobené je ručne z prírodných látok a vďaka tomu, že je veľmi jemné, je ideálnou voľbou pre akéhokoľvek chlpáča.

Vďaka obsahu nimbového oleja pôsobí proti parazitom a môže mať liečivé účinky na kožu. Olej z čajovníka austrálskeho má zase antibakteriálne, antiseptické a protiplesňové vlastnosti. Podľa Myla, je mydlo vhodné pre psov, ktorí trpia rôznymi kožnými ochoreniami.

Zero Waste PES? 🐕🐩Prečo nie! Aj pre psíkov sa už dajú kúpiť tuhé mydlá a tak môže byť starostlivosť o nich zase o…

Gepostet von Zero Waste Slovakia am Dienstag, 5. November 2019

Okrem toho obsahuje aj vysoký podiel olivového oleja, kokosového oleja a bambuckého masla a kožu psa nevysušuje. Mydlo nájdeš na stránke značky Mylo za 5 eur. Okrem toho je k dispozícii aj cytrusovo bylinná verzia a krém na labky pre psíkov.

Mylo je slovenská značka drogérie a kozmetiky, ktorá má nielen ekologický prístup k podnikaniu, ale aj originálny dizajn. Za značkou stojí mladá Slovenka s prezývkou Barb. S, ktorá začala mydlá vyrábať v roku 2013, a to spôsobom, akým to robili ešte naše staré mamy. Postupne začala okrem mydiel vyrábať aj kozmetiku.

Eko mydlá pre psov majú aj Česi

Dostali pomenovanie Hafík a Hafinka. Už ako názov napovedá, Hafík je vhodný pre psov a Hafinka špeciálne pre fenky. Oba obsahujú výživné a esenciálne oleje s antiparazitním efektom. Zakúpiť ich môžeš napríklad na stránke Naturinka, a to od 2 eur za 45g, to najväčšie, 220 gramové, dostaneš za 6,23 eura.

Zdroj: Mylo, Naturinka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech