Slováci vytvorili unikátnu sociálnu sieť pre LGBT komunitu. Diskriminácie sa na nej báť nemusíš

  • Na Slovensku vznikla prvá sociálna sieť pre LGBT komunitu svojho druhu
  • Stoja za ňou dvaja stredoškoláci a za menej ako 24 hodín oslovila takmer 1 500 ľudí
BeFunky-collage – 2020-07-15T102639.404
TASR/Milan Kapusta, Dúhy.sk
  • Na Slovensku vznikla prvá sociálna sieť pre LGBT komunitu svojho druhu
  • Stoja za ňou dvaja stredoškoláci a za menej ako 24 hodín oslovila takmer 1 500 ľudí

Členovia LGBT komunity na Slovensku teraz majú virtuálny priestor, kde môžu debatovať o rôznych témach, ktoré ich trápia či tešia. Dvaja stredoškoláci totiž prišli s nápadom, aký nemá na Slovensku obdobu: čisto slovenskú sociálnu sieť pre LGBT.

Priestor na vyrozprávanie sa

Na Slovensku, žiaľ, stále panuje konzervatívna atmosféra a diskriminácia. Mnoho Queer ľudí sa však nemá o svojich problémoch ani s kým porozprávať. Dúhy.sk chcú spájať ľudí s rovnakým osudom, aby mohli o svojej situáci otvorene hovoriť. Nejde tak o žiadnu zoznamku, ale priestor, kde nebudeš mať pocit, že si sám alebo sama.

„Dúhy.sk sú prostredím, v ktorom majú Queer ľudia možnosť spoznať tých, ktorí sú v rovnakej situácii ako oni. Tých, ktorí sa kvôli strachu z diskriminácie boja verejne zdôveriť so svojou orientáciou. To všetko v rámci maximálnej anonymity a v bezpečí,“ hovorí Marek Mach, spoluzakladateľ Dúhy.sk. Portál Dúhy.sk je prvá moderovaná sociálna sieť svojho druhu pre LGBT komunitu na Slovensku. 

Marek Mach a Ondrej Vrábel
zdroj: Dúhy.sk

Obrovský záujem

Dúhy.sk boli spustené 14. 7. 2020 o 10:00 a za menej ako 24 hodín sa na túto sociálnu sieť zaregistrovalo viac ako 1 000 ľudí z prostredia komunity. Vďaka moderácii a systému, pomocou ktorého medzi sebou užívatelia sociálnej siete vystupujú anonymne, vytvára priestor, ktorý umožní rozvíjanie LGBT komunity.

Za projektom stojí Marek Mach, zakladateľ iniciatívy Mladí proti fašizmu a Ondrej Vrábel, autor vzdelávacieho softvéru Pinf Hry pre deti s mentálnym postihnutím a špeciálnymi vzdelávacími potrebami.

Užívatelia sociálnej siete Dúhy.sk majú možnosť vytvárať skupiny, v ktorých sa navzájom zdôverujú so situáciami, v ktorých sa nachádzajú. Majú tiež možnosť spoznávať ľudí vo svojom okolí, diskutovať na najrôznejšie témy a nadobúdať nové informácie v týchto oblastiach.

Sociálna sieť je dostupná na adrese www.duhy.sk.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá