Slováci vytvorili zariadenie, ktoré výrazne pomôže v identifikovaní ľudí s koronavírusom aj v obchode

  • Tomáš Tiefenbach a jeho tím prinášajú na slovenský trh zariadenie, ktoré vie byť v časoch pandémie mimoriadne nápomocné
  • Ide o FeverScreener, ktorý ľuďom pri vstupe do budov automaticky odmeria telesnú teplotu
  • Okrem toho zvládne odkontrolovať aj to, či osoba pri vstupe, má na sebe rúško
Zdroj: archív Tomáš Tiefenbach
  • Tomáš Tiefenbach a jeho tím prinášajú na slovenský trh zariadenie, ktoré vie byť v časoch pandémie mimoriadne nápomocné
  • Ide o FeverScreener, ktorý ľuďom pri vstupe do budov automaticky odmeria telesnú teplotu
  • Okrem toho zvládne odkontrolovať aj to, či osoba pri vstupe, má na sebe rúško
kampan zadarmo od startitup

Určite už dobre vieš, že jedným z hlavných príznakov ochorenia COVID-19 je zvýšená teplota. Najideálnejšie by preto mali ľudí do obchodov, nemocníc či iných zariadení púšťať len po zmeraní telesnej teploty. Manuálne meranie teploty je však v praxi takmer nerealizovateľné nielen z hľadiska technického vybavenia (nedostatok teplomerov) ale aj z časového hľadiska. To však chce zmeniť mladý Slovák Tomáš Tiefenbach so svojim tímom vývojárov. Po predstavení jeho projektu city light Lurity s umelou inteligenciou na trh priniesol zariadenie FeverScreener.

„Ihneď po vypuknutí epidémie sme presmerovali naše vývojové kapacity z reklamy na ochranu zdravia. Náš šikovný tím programátorov z LURITY pripravil zariadenie, ktoré dokáže na 0,5 metra merať teplotu s presnosťou ±0.5°C . Zariadenie zároveň vie kontrolovať, či osoby vstupujúce do objektu majú na tvári rúška,” objasňuje Tomáš Tiefenbach.

FeverScreener – ochrana zdravia návštevníkov v predajniach YEME

Práve sme nainštalovali jedno z prvých našich zariadení #FeverScreener v predajniach YEME plnochutné potraviny. Návštevníci ktorí o to prejavia záujem, si môžu bezdotykovo zmerať svoju teplotu, tým že sa postavia pred zariadenie. Zvýšená telesná teplota je totiž jeden z príznakov ochorenia COVID-19.Presnosť merania na vzdialenosť 0.5 metra aktuálne dosahuje ±0.5°C pričom náš produkt sa snažíme neustále zlepšovať. Okrem toho, zariadenie dokáže upozorniť, ak osoba nemá správne nasadené rúško na tvári. Výhodou automatizovaného bezkontaktného merania teploty je, že sa eliminuje riziko prenosu vírusu na inú osobu. Našim cieľom je chrániť zdravie návštevníkov a zamestnancov slovenských firiem.Viac info na www.feverscreener.com

Posted by LURITY on Thursday, April 16, 2020

Šikovné zariadenie z dielne Slovákov má neúrekom možností využitia. Samozrejmosťou by mohlo byť vo vlakoch, autobusoch, školách, nemocničných čakárňach či na letiskách. Poskytuje automatické meranie telesnej teploty pri vstupe do priestorov. Osoby bez zvýšenej teploty majú okamžite voľný prechod, čím sa zabráni zhlukovaniu ľudí na vstupe a zníži pravdepodobnosť prenosu choroby na zdravé osoby.

Čo sa týka technických parametrov zariadenia, FeverScreener obsahuje termo senzor pre bezkontaktné meranie teploty ľudského tela s presnosťou ±0.5°C na vzdialenosť 0.5-0.7m. Má aj dotykové 8” LCD s rozlíšením 800*1280px pre zobrazovanie hlášok nameranej teploty. Reproduktor a mikrofón. Konzolu pre upevnenie na stenu a v neposlednom rade duálnu kameru pre detekciu tváre a rúška. Ethernet / WiFi / Bluetooth / 4G modul je za príplatok.

Posted by LURITY on Thursday, April 16, 2020

Zariadenie umožňuje aj niekoľko možností integrácie. „Naša softwerová spoločnosť sa dlhodobo zameriava na zlepšovanie biometrických a termometrických parametrov zariadení. Náš tím vývojárov je tiež schopný zabezpečiť integráciu biometrického terminálu na aplikácie a zariadenia tretích strán napríklad centrálny pult ochrany, tablety pre SBS, atď,“ píše sa na webe FeverScreener.

Terminál sa dokáže cez WiFi pripojiť na Internet a všetky záznamy o osobách a prístupoch bezpečne uložiť docloudu. Cloud Sentiner umožňuje vopred registrovať povolené osoby pre biometrickú identifikáciu a vzdialene monitorovať neoprávnené vstupy do priestoru. 

Zdroj: Feverscreener.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK