Slováci z Afganistanu úspešne evakuovali niekoľko ľudí, lietadlo pristálo v noci

  • Slováci z Afganistanu evakuovali niekoľko ľudí
  • V noci pristáli, informoval o tom minister obrany
afganistan, briti
Ilustračná fotografia, TASR/AP
  • Slováci z Afganistanu evakuovali niekoľko ľudí
  • V noci pristáli, informoval o tom minister obrany

Lietadlo Vzdušných síl Ozbrojených síl (OS) SR smerujúce z Afganistanu úspešne pristálo v noci na štvrtok na letisku na Slovensku. Na sociálnej sieti o tom informoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Minister predtým v stredu večer oznámil, že lietadlo opustilo Afganistan po úspešne zvládnutej evakuačnej operácii.

Zdôraznil vtedy, že bezpečnosť nasadených príslušníkov OS SR, rovnako ako aj evakuovaných ľudí je tým najdôležitejším, o čo počas celej operácie ide. Uviedol, že informovanosť o celom procese je mimoriadne limitovaná a vyzval médiá, „aby sa správali zodpovedne a neohrozili svojím, aj keď dobre mieneným spravodajstvom, bezpečnosť operácie a všetkých zúčastnených ľudí“.

Šéf rezortu obrany avizoval, že vo štvrtok (19. 8.) predpoludním spolu s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivanom Korčokom (nominant SaS) poskytnú k téme ďalšie informácie.

Malo by Slovensko pomôcť ľuďom z Afganistanu?

Počas tlačenice na letisku v afganskej metropole Kábul utrpelo v stredu zranenia najmenej 17 ľudí. Provincia Pandžšír severne od Kábulu bude slúžiť ako pevnosť odboja voči Talibanu pod vedením viceprezidenta Amrulláha Sáliha. Na Slovensku po úspešne zvládnutej evakuačnej operácii pristálo z Afganistanu lietadlo Vzdušných síl Ozbrojených síl (OS) SR. Agentúra Európskej únie pre bezpečnosť letectva (EASA) neodporúča komerčným leteckým spoločnostiam prelety cez vzdušný priestor Afganistanu.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá