Slováci zabodovali v prestížnej súťaži. Porotu očarili čokoládové výrobky s dokonalou chuťou

  • Rodinná firma z Nitry urobila našej krajine vo svete opäť skvelé meno
  • Ich tri čokoládové produkty získali na prestížnej súťaži hodnotné ocenenia, ktoré im môžu závidieť aj svetové značky
Slowlandia
  • Rodinná firma z Nitry urobila našej krajine vo svete opäť skvelé meno
  • Ich tri čokoládové produkty získali na prestížnej súťaži hodnotné ocenenia, ktoré im môžu závidieť aj svetové značky

The International Chocolate Awards je nezávislou súťažou uznávajúcou dokonalosť výroby kvalitnej čokolády a výrobkov vyrobených z čokolády. Ako jediná nezávislá medzinárodná súťaž iba v oblasti čokolády, sa snaží podporovať spoločnosti vyrábajúce kvalitnú čokoládu a čokolatierov, malé firmy a remeselníkov pracujúcich s čokoládou.

Gepostet von Slowlandia am Donnerstag, 9. Juli 2020

Tým, že pomáha týmto trhom rásť a rozvíjať sa, sa tiež snaží podporiť farmárov, ktorí pestujú delikátne kakao. Tento rok v tejto uznávanej súťaži získali významné ocenenie 3 produkty zo Slowlandie. Zo sekcie  Eastern European si Slowtella odniesla zlato, Lieskovce v bielej čokoláde s malinami získali striebro a mandle v slanom karameli majú bronz.

Slováci vyrábajú nápoj svetovej kvality. Jeho základ tvoria jablká z lokálnych sadov a neobsahujú žiadne umeliny

Gepostet von Slowlandia am Donnerstag, 9. Juli 2020

Slowlandia je malá potravinárska firma z Nitry. Založili ju manželia Repíkovci, keď sa po rokoch práce v zahraničí a v hlavnom meste rozhodli vrátiť do rodnej Nitry. Od zdravých sladidiel a predaja čokolády  sa za 5 rokov postupne prepracovali k vlastnej výrobe. Všetky ich orieškové krémy, či už je to Slowtella alebo mandľový krém vyrábajú podľa svojich vlastných receptúr, pričom sa inšpirovali ich návštevami remeselných producentov a farmárov v Taliansku a nespočetnými kilometrami nachodenými po odborných veľtrhoch a podujatiach.

Gepostet von Slowlandia am Donnerstag, 9. Juli 2020

„Riadime sa heslom, že menej je viac. Nenájdete v nich množstvo bieleho cukru, žiadne emulgátory, palmový olej ani mlieko. Všetky naše krémy sú vegánske. Veríme v silu kvalitných surovín a snažíme sa, aby jednotlivé ingrediencie boli vždy v rovnováhe a nechali vyniknúť tú hlavnú – vyberaný, čerstvo pražený orech. Konzistencia je pre nás nie menej dôležitá. Zastávame názor, že krém má byť krém. Je preto otázkou výberu správnej technológie, ingrediencií a čokolatiérskeho umu ako bude výsledný krém vyzerať. Rozmixovaná oriešková pasta v skle, v ktorej sa na polici oddelí vrstva oleja a cukor v nej škrípe pod zubami je pre nás nepodarok,“ objasńuje tím Slowlandie.

😍Nič neprekoná lahodný a jemný Slowtella krém😋✨!Do akého slowtellatímu patríte vy? 🥰Hladký alebo Chrumkavý?➡️✨ https://slowlandia.com/produkt/slowtella-250g/

Gepostet von Slowlandia am Montag, 6. Juli 2020

Slowlandia taktiež ako prvá slovenská firma v histórii získala v súaži Great Taste Awards 3 zlaté hviezdy za Mandové maslo. Úspech zopakovala aj po roku s Neškvarkovou nátierkouSúťaž Great Taste je pritom považovaná za prestížne medzinárodné ocenenie potravín najvyššej kvality. Okrem toho získalo ocenenie  aj množstvo daľších produktov Slowlandia. Ich kompletný zoznam nájdeš tu.

Gepostet von Slowlandia am Mittwoch, 17. Oktober 2018

Zdroj: Slowlandia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech