Slováci založili úspešný biznis s krmivom pre psy so zložením ako z luxusnej reštaurácie

  • Matej Toman a Alie Lengyelová sú dvaja Slováci, ktorí sa rozhodli pustiť do vlastného podnikania s nie príliš typickými produktami. Ich doménou je výroba psieho krmiva tej najvyššej kvality s originálnym dizajnom.
pescover
facebook.com/petfarmfamilySK
  • Matej Toman a Alie Lengyelová sú dvaja Slováci, ktorí sa rozhodli pustiť do vlastného podnikania s nie príliš typickými produktami. Ich doménou je výroba psieho krmiva tej najvyššej kvality s originálnym dizajnom.

V dnešnej dobe stále viac ľudí rieši, aké zloženie majú potraviny, ktoré si v supermarkete hádžu do košíkov. Horšie je to už s vedomosťami o tom, čo všetko obsahuje krmivo, ktoré denne servírujú do misky svojim domácim miláčikom.

Alie však medzi takýchto ľudí našťastie nepatrila, zloženie krmiva pre chlpáča s menom Sušienka začala podrobnejšie študovať a zistila, že to nie je žiadna sláva. Bežne dostupné konzervy či granule často obsahujú množstvo surovín a éčok, ktoré psom skôr škodia ako pomáhajú.

Alie pre seba a Mateja varí domácu stravu a potraviny nakupuje prevažne na trhu. Vždy, keď jej ostali odrezky, rozhodla sa ich zužitkovať. Začala preto vyrábať kvalitné psie sušienky, ktoré ich psovi- Sušienke ihneď zachutili.

Na začiatku ich vyrábala len pre seba a známych, postupom času začal byť dopyt natoľko veľký, že si spolu s Matejom otvorili e-shop. Sušienkovo, alebo po novom, Pet Farm Family, kedže pomaly prenikajú aj na európske trhy, je známe využívaním kvalitných surovín. Všetky produkty vlastnoručne vyrábajú v Prahe, aj keď ich hlavnou klientelou sú Slováci.

Suroviny, z ktorých sú krmivá z Pet Farm Family vyrobené, pochádzajú z voľných chovov a majú vysoký podiel mäsa. To všetko preto, lebo chcú, aby ich konzervy boli plnohodnotnou náhradou prirodzenej stravy. Krmivá s kreatívnymi názvami, ako Divá sviňa, Losie bobky, Divočina či Kravina, sú pritom perfektné aj pre psov po operáciách či na dietách. Poctivé krmivá obsahujú len to najlepšie: čerstvé lososy, mäso z diviny či steaky z plemena hovädzieho dobytka Aberdeen Angus.

Čo však prinieslo Pet Farm Family taký úspech, že sú schopní na trhu uspieť aj s konzvervami, ktoré stoja podobne ako bežné menučko, teda okolo 6 eur?

„Keď sa veci robia poctivo, nedá sa uspieť hneď a rýchlo. Je za tým veľa práce, ale sme hrdí na to, že sme dokázali osloviť veľký počet fanúšikov a majiteľov chlpáčov. Tí nám dodávajú silu makať na sebe a každý deň sa zlepšovať. Veríme, že veci by sa mali robiť od srdca a úprimne,“ povedala Alie pre emma.sk

Aj keď ich pri takomto type biznisu čakalo veľa legislatívnych nástrah, tvrdia, že to za to stálo. „Zatiaľ to žije. Máme filozofiu, že to, čo sa zarobí, ide naspäť do firmy. Pretože dúfam, že to jedného dňa bude aj náš dôchodok. Rast je stabilný a vidím, že to má zmysel,“ uzavrel Matej pre aktualne.sk.

Ak chceš aj ty dopriať svojmu štvornohému kamošovi len produkty tej najlepšej kvality, zastav sa v e-shope Pet Farm Family.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech