Slováci získali investíciu 16 miliónov eur. Ich startup ponúka priekopnícke riešenie

  • Energetická spoločnosť FUERGY dnes oznámila investíciu vo výške 16 miliónov eur od investičnej skupiny Pro Partners Holding
  • Investícia bude realizovaná v najbližších troch rokoch
FUERGY
Na snímke je tím FUERGY, FUERGY
  • Energetická spoločnosť FUERGY dnes oznámila investíciu vo výške 16 miliónov eur od investičnej skupiny Pro Partners Holding
  • Investícia bude realizovaná v najbližších troch rokoch

Jej cieľom je urobiť z batériových úložísk brAIn by FUERGY zelený investičný produkt a zároveň dostupnejšiu technológiu pre širšiu skupinu firiem. Prepojenie investičného kapitálu s firemným sektorom pomôže urýchliť prechod na čistejšiu, lacnejšiu a decentralizovanú energetiku aj bez štátnej podpory. 

Spoločnosť FUERGY je priekopníkom automatizovaných a vysoko prediktívnych energetických riešení na riadenie výroby a spotreby energie u zákazníka, ktoré šetria náklady a maximalizujú využitie zdrojov energie, vrátane tých obnoviteľných. Vďaka svojej technológii a inovatívnemu prístupu k energetickému riadeniu je dnes lídrom v oblasti smart batériových riešení a flexibility na Slovensku.

Rozhodujúcimi faktormi v prospech investície do spoločnosti FUERGY boli predovšetkým inovatívnosť poskytovaných produktov, resp. riešení v energetickej sfére, komplexnosť ponúkaných produktov a riešení energetickej optimalizácie, ako aj vysoká úroveň odbornosti zakladateľov a manažmentu spoločnosti, hovorí Tomáš Zedníček, senior partner Pro Partners Holding.

Časť z celkovej investície použije FUERGY na výrazné rozšírenie vývojového a predajného tímu, vývoj nových produktov a geografickú expanziu.

Druhá časť prostriedkov bude použitá na financovanie výroby batériových úložísk brAIn by FUERGY v rámci modelu Energia ako služba (z anglického Energy as a Service, alebo EaaS) určeného pre firmy, ktoré si nemôžu dovoliť kúpu vlastného úložiska. Produkt brAIn plánuje investičná skupina Pro Partners Holding realizovať aj v rámci vlastného portfólia nehnuteľností.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FUERGY (@fuergy)

„Vďaka tejto investícii dokážeme naše batériové systémy brAIn inštalovať omnoho rýchlejšie a nákladovo efektívnejšie. Rozšírením skladových zásob batérií sa proces implementácie skráti z dnešných štyroch až piatich mesiacov o polovicu. V niektorých prípadoch budeme vedieť zákazníkom dodať veľkokapacitné úložiská obratom po podpise zmluvy,” hovorí Radoslav Štompf, CEO FUERGY.

Návratnosť veľkokapacitných úložísk brAIn sa dnes pohybuje na úrovni od dvoch rokov. S 15-ročnou životnosťou batérií a s nastaveným biznis modelom sa úložisko brAIn mení na zelený investičný produkt, ktorý si na seba zarába sám.

V posledných rokoch vnímame významný nárast projektov, respektíve startupov zameraných predovšetkým na zelenú sféru. Pre finančného investora je však primárne dôležitá monetizácia poskytovaných služieb a produktov, ich reálna využiteľnosť a prínos pre cieľový trh. Túto fázu množstvo zelených projektov nedosahuje, čo nie je prípad FUERGY,” dodáva Tomáš Zedníček.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FUERGY (@fuergy)

So získanými prostriedkami spoločnosť plánuje posilniť svoju líderskú pozíciu na Slovensku, kde už umiestnila dokopy viac než 9 MWh batériových úložísk brAIn. Paralelne s nárastom členov tímu pripravuje FUERGY spustenie predaja úložísk pre sektor domácností.

Ako uzatvára Radoslav Štompf: „Náš najbližší cieľ je stať sa jednotkou na trhu krajín V4 v oblasti poskytovania komplexných energetických riešení pre všetky typy zákazníkov a následne rozširovať svoju pôsobnosť aj do ostatných európskych krajín. Architektúra nášho riešenia dovoľuje aj celosvetovú expanziu.“

Pro Partners Holding je významnou investičnou skupinou pôsobiacou v regióne strednej a východnej Európy, najmä v sektoroch private equity, real-estate a financiách. Na trhu je už viac ako 25 rokov a spravuje aktíva v hodnote viac ako 1,5 miliardy eur. 

Zdroj: FUERGY

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá