Slováci zostrojili multifunkčnú smart zásuvku Canny, ktorá vo svete nemá konkurenciu

  • Traja mladí chalani zo Slovenska dva roky vyvíjali inteligentnú zásuvku “smartplug” Canny, s ktorou je možné ovládať elektrické spotrebiče v celej domácnosti
  • Teraz zo svojim vynálezom mieria na svetový trh
produkt1
Canny
  • Traja mladí chalani zo Slovenska dva roky vyvíjali inteligentnú zásuvku “smartplug” Canny, s ktorou je možné ovládať elektrické spotrebiče v celej domácnosti
  • Teraz zo svojim vynálezom mieria na svetový trh

V utorok 2. októbra štartuje kampaň na medzinárodnej crowdfundingovej platforme Indiegogo s cieľom vyzbierať 44 000 dolárov, ktoré poslúžia na úvodný rozbeh biznisu. „Sme zvedaví, aký bude dopyt po našom produkte. Investovali sme do toho veľmi veľa času aj vlastných finančných prostriedkov,“ vyjadril sa Patrik Dorošinyi, jeden zo spoluzakladateľov projektu.

Ako Canny zásuvka funguje?

V prvom rade ju môžete ovládať odkiaľkoľvek použitím svojho telefónu, smart hodiniek či dokonca aj cez klasický televízny ovládač. Zároveň zásuvka obsahuje až šesť rôznych senzorov – od pohybu, teploty, vlhkosti, času až po vzdialenosť a svetelnosť. Čo je však dôležité, tieto rôzne podmienky je možné kombinovať a človek si tak môže vytvárať vlastné pravidlá, za akých okolností sa má daný spotrebič vypnúť alebo zapnúť.

Medzi ďalšiu vychytávku patrí napríklad aj detekcia spánku. Zvykneš sa nadránom zobudiť na to, že si večer zaspal a telka či počítač ostali zapnuté? S Cannym ti to už nehrozí. Stačí mať na ruke smart hodinky a Canny zistí, že si zaspal a zásuvku automaticky vypne. Tým pádom šetríš elektrickú energiu a máš zároveň pokojnejší spánok. Ďalšou možnosťou ako využiť  Canny je, že keď sa zobudíš, ti v kuchyni v rýchlovarnej konvici začne vrieť voda na rannú kávu, a tak ďalej.

A ako vznikol nápad na tento produkt?

K vzniku inteligentnej zásuvky mladíkov inšpirovala ich vlastná nespokojnosť s dostupnými produktmi.Žiadna zo smartplugs, ktoré sú dnes na trhu nemala pokročilejšie funkcie, ktoré sme hľadali. Dali sme preto hlavy dokopy, a tak vznikol tento unikátny produkt, ktorý má potenciál udávať trend v oblasti smart homes,hovorí Dorošínyi, ktorý na projekte pracuje s kamarátmi programátormi Dominikom Olekšákom a Marekom Dubovským.

Za hlavné plusy, ktorými chceli vynálezci vyriešiť nedostatky iných produktov sú najmä spoľahlivé spárovanie, užívanie bez otravnej registrácie, funkčnosť v online aj offline režime, možnosť nastavenia namieriu, multifunkčnosť a kompatibilita, praktický dizajn a detekcia spánku, vďaka ktorej má byť užívateľ odbremenený od zodpovednosti a otravných úkonov so zapínaním/ vypínaním, či vstávaním od stola/z postele…

Patrik, Marek a Dominik sú stále otvorení zdokonalovaniu. Ako sami tvrdia, radi počúvajú pripomienky svojich zákazníkov a snažia napĺňať ich potreby. Ak sa im podarí úspešne rozbehnuť obchod so zásuvkami Canny, plánujú rozšíriť portfólio produktov v rámci odveta low-cost smarthomes.

Prvú možnosť zakúpiť si smart zásuvku CANNY máš práve teraz v rámci kampane na Indiegogo. Podpor chalanov TU.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech