Slovák absolvoval najťažšie kurzy prežitia v rámci armád NATO. Teraz učí ľudí, ako prežiť v najextrémnejších podmienkach

  • Zažil situácie, aké by väčšina ľudí nezvládla
  • Teraz spolu s tímom armádnych profesionálov vedie kurzy, ktoré u nás nemajú obdobu
ESG
archív @WILDWAY_SURVIVAL
  • Zažil situácie, aké by väčšina ľudí nezvládla
  • Teraz spolu s tímom armádnych profesionálov vedie kurzy, ktoré u nás nemajú obdobu

Či už ide o neočakávané povodne, prírodné katastrofy alebo iné núdzové situácie, vedomosti a zručnosti potrebné na prežitie môžu znamenať rozdiel medzi životom a smrťou. Svoje o tom vie aj 27-ročný Miroslav Trauer. Je jedným z mála Slovákov, ktorí slúžili vo Francúzskej cudzineckej légii – jednej z najelitnejších vojenských jednotiek na svete.

Jeho osemročná služba zahŕňala misie v Afrike, Južnej Amerike, no aj boje v Bachmute. Trauer sa tiež zúčastnil na niektorých z najnáročnejších armádnych výcvikoch prežitia v džungli a má bohaté skúsenosti z extrémnych podmienok vo vojenskom prostredí.

Zároveň je zakladateľom unikátnych kurzov prežitia @WILDWAY_SURVIVAL, ktoré boli inšpirované jeho túžbou zdieľať svoje skúsenosti aj s ľuďmi, ktorí nemajú reálnu predstavu o vojenskom živote. Jeho cieľom je prostredníctvom nich motivovať tých, ktorí hľadajú svoje miesto vo svete.

Tieto kurzy prežitia vychádzajú z osobných skúseností, nie z informácií získaných z internetu alebo kníh. 

„Chcel som sa podeliť aj s ľuďmi, ktorí nemajú vôbec predstavu, ako to v armáde alebo Francúzskych légiách funguje, a možno namotivovať ľudí, ktorí sa hľadajú vo svete a nemajú dostatok odvahy, aby si išli za svojím snom. Už viackrát sa mi stalo, že práve kvôli mojim sociálnym sieťam sa ľudia rozhodli ísť do Légie a niektorým sa to aj skutočne podarilo. Čo ma najviac teší, je to, že som niekomu aj takto mohol zmeniť život,“ prezradil.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SEALTAC (@sealtac_)

Miroslav je typ profesionála, ktorý všetky informácie ohľadom prežitia v prírode nadobudol na takých miestach, ako je Afrika, Ukrajina, Stredný Východ či Južná Amerika. Práve tu absolvoval najťažšie kurzy prežitia v rámci armád NATO. Zároveň bol inštruktorom na prežitie v Amazonskom pralese.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá