Slovák investoval do americkej Cloudery milióny eur. Ratingy agentúr aj analytici sú skeptickí

  • Slovenský podnikateľ Pavol Krúpa vlastní niekoľko spoločností. Najnovšie investoval 6,76 miliónov eur
  • Svetové ekonomické ratingové agentúry to považujú za risk. V hodnoteniach Moody's Corporation dostal 8 z 10
  • Podľa prieskumov na americkej burze je Cloudera v červených číslach
krupa
archív KGI, unsplash
  • Slovenský podnikateľ Pavol Krúpa vlastní niekoľko spoločností. Najnovšie investoval 6,76 miliónov eur
  • Svetové ekonomické ratingové agentúry to považujú za risk. V hodnoteniach Moody's Corporation dostal 8 z 10
  • Podľa prieskumov na americkej burze je Cloudera v červených číslach

Ako prvý o investícii Krupa Global Investment (KGI) informoval český portál e15.cz . Americká softvérová firma Cloudera má vo svojich radoch legendárneho investora Carla Icahna. Ten s podielom 12,6 percenta mieni zmierniť červené čísla. Aj preto je podľa slov Pavla Krúpu plán podporiť získanie jeho kresla v správnej rade a následne aj vedenie jednoznačne vítaný.

Pred niekoľkými dňami získal investor v predstavenstve firmy kreslá rovno dve. Inovatívna dátová platforma, ktorou je Cloudera známa, či všeobecne inovačné vynálezy tohto typu, sú v súčasnosti na vzostupe. Preto je zvláštne, že americkému softvérovému startupu sa nedarí tak, ako by sa očakávalo.

Obchod spoločnosti Cloudera je obmedzovaný zvyšujúcou sa konkurenciou zo strany Amazon Web Service a ďalších cloudových hráčov, pričom jej akcie klesli od augusta minulého roka o viac ako 50%, uvádza tlačová správa investičnej spoločnosti Krupa Global Investment.

Myslíme si, že akcie spoločnosti Cloudera sú v súčasnej dobe podhodnotené a tešíme sa na prevedenie nevyhnutných zmien, ktoré budú prínosom pre akcionárov, zamestnancov aj zákazníkov,“ vyjadril sa na margo niekoľkomiliónovej investície Pavol Krúpa. Spoločnosť očakáva stúpajúce príjmy. Či to tak ozaj bude, sa dnes ešte nedá hodnotiť. Prognózy však stanovujú finanční analytici.

Špekulatívna investícia

Investícia firmy Krupa Global Investments vykazuje prvky špekulatívnej investície, práve kvôli vyše 40% poklesu hodnoty akcií od začiatku roka. Treba tiež povedať, že akcie tejto firmy sú v poklese od uvedenia na burzu v roku 2017. Neznamená to ale, že Pavol Krúpa na tejto investícii nemôže zarobiť. Je povestný svojou dravosťou na finančných trhoch a tak rýchlo ako do firmy vstúpil, z nej môže aj vystúpiť,“ tvrdí pre redakciu Startitup investičný analytik Martin Babocký.

Investor nie je ničím viazaný a investičný objem, ktorý bol do firmy vložený, nie je až taký veľký. Podľa slov Babockého predstavuje konkrétne len 0,37% podiel v Cloudere.

Trhová kapitalizácia tejto spoločnosti je momentálne 1,79 miliardy dolárov. Carl Icahn je známy ako nájazdník na firmy, z ktorých má záujem vyťažiť dodatočný kapitál a zisk. Štýl pána Krúpu je podobný, ich ciele vo firme Cloudera sú preto totožné,“ dodáva na záver Babocký.

Zdroj: e15.cz

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá