Slovak Lines spúšťa novú linku do Rakúska, ktorá bola zrušená kvôli ekonomickej situácii

  • Spoločnosť Slovak Lines od 28. decembra tohto roka spúšťa novú linku
  • Dopravca vypraví z Bratislavy každý pracovný deň jedenásť spojov
BeFunky-collage-2
Ilustračná foto: TASR - Štefan Puškáš
  • Spoločnosť Slovak Lines od 28. decembra tohto roka spúšťa novú linku
  • Dopravca vypraví z Bratislavy každý pracovný deň jedenásť spojov

Spoločnosť Slovak Lines od 28. decembra tohto roka spúšťa novú linku. Jazdiť bude medzi Bratislavou a Hainburgom v Rakúsku. TASR o tom informovala hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Dopravca vypraví z Bratislavy každý pracovný deň jedenásť spojov, pričom nejde o prevzatie ani nahradenie pôvodnej linky mestskej hromadnej dopravy (MHD).

O prevzatie linky medzi Bratislavou a Hainburgom požiadal spoločnosť Slovak Lines Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy. Okrem autobusovej stanice Mlynské Nivy bude nová linka v rámci Bratislavy zastavovať v termináli Most SNP a na Einsteinovej ulici. Na rakúskej strane môžu cestujúci využiť dve zastávky v obci Wolfsthal, v  samotnom Hainburgu môžu nastúpiť na piatich miestach.

Dôvodom bola neudržateľná ekonomická situácia

DPB už v októbri informoval, že autobusovú linku prenechá dopravcovi Slovak Lines. Hlavným dôvodom bola ekonomická situácia linky, ktorá bola neudržateľná a ak chceli zachovať prevádzku, museli urobiť nevyhnutné riešenie v prospech cestujúcich, informoval denník SME.

„Linku sme prevádzkovali takmer 11 rokov, nesmieme zabúdať, že je našou primárnou úlohou zabezpečiť kvalitnú MHD na území Bratislavy. Uvoľnení vodiči a ušetrené prostriedky z linky 901 nám pomôžu posilniť prevádzku iných liniek v rámci hlavného mesta,“ spresnil DPB.

„Spoločnosť Slovak Lines teší, že prispela k tomu, aby autobusové spojenie medzi Bratislavou a Hainburgom zostalo zachované. Túto autobusovú linku vnímame ako prirodzené doplnenie našej ponuky autobusových spojení Slovenska s Rakúskom,“ skonštatoval generálny riaditeľ spoločnosti Pavol Labant.

Cestovný poriadok sa bude prispôsobovať

Pri tvorbe cestovného poriadku sa prevádzkovateľ snažil zohľadniť potreby cestujúcich. Prvá ranná linka tak vyrazí z Bratislavy už o 5.00 h a prvý spoj z Hainburgu o 5.35 h. Posledný spoj z Bratislavy je naplánovaný krátko po ôsmej hodine večer a naopak z Hainburgu pred deviatou večer. „Prevádzku linky a jej využitie budeme podrobne analyzovať a v krátkom čase vieme prispôsobiť cestovný poriadok pre spokojnosť čo najväčšieho počtu cestujúcich,“ dodal Labant.

Trasa dlhá 23 kilometrov bude spolu s desiatimi zastávkami trvať autobusom Slovak Lines 32 minút. „Linka bude prevádzkovaná v komerčnom režime, nebude teda finančne dotovaná žiadnym partnerom zo štátnej ani verejnej správy. Výška cestovného odzrkadľuje reálne náklady na prevádzku linky. Pre pravidelných cestujúcich sme pripravili zvýhodnené ponuky, a to vo forme týždenných a mesačných lístkov, ktoré pribudnú neskôr,“ priblížil Labant.

Zachovanie spojenia uvítal aj starosta Hainburgu an der Donau Helmut Schmid. „Som rád, že linka medzi Hainburgom a Bratislavou zostane zachovaná. Tiež vítam, že Slovak Lines bude reagovať na požiadavky obyvateľov,“ zdôraznil.

Zdroje: Dopravný, podnik, Bratislava, TASR, SME

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK