Slovák oslovil prostitútky pre svoju štúdiu: Až 25 % z nich zažilo znásilnenie, väčšina je spokojná so svojou prácou

  • Výskumník Štefan Petrík robil výskum vo svete prostitúcie
  • Takmer 25 % sexuálnych pracovníčok sa stretlo so znásilnením
Stefan Petrik
archív šp/freepik.javi_indy
  • Výskumník Štefan Petrík robil výskum vo svete prostitúcie
  • Takmer 25 % sexuálnych pracovníčok sa stretlo so znásilnením

Nedávno sme písali o výskumníkovi Štefanovi Petríkovi, ktorý sa vo svojej štúdii zaoberal chúlostivou témou, a to poskytovaním a využívaním platených sexuálnych služieb. Predovšetkým ho zaujímalo, prečo sa ženy rozhodnú poskytovať tieto služby a z akého dôvodu ich využívajú klienti. Oslovil 78 respondetiek na Slovensku, ktoré tieto služby prevádzkujú za peniaze.

Výskum rozšíril o ďalšie poznatky. V jednej z položiek ho zaujímalo, ako hodnotia tieto osoby svoj zdravotný stav pred tým, než začali poskytovať sexuálne služby a súčasný zdravotný stav. Zaujímalo ho aj to, koľko z nich sa stretlo s násilím a mali aj fyzické poranenia. Výsledky sú v mnohých ohľadoch zarážajúce.

Slovák oslovil ženy, ktoré predávajú svoje telo. Výskum ukázal, čo je motiváciou pre vstup do sveta prostitúcie

Trvalo mu to rok

Vek respondentiek bol od 25 do 39 rokov. Konkrétnym osobám na základe ich vlastnej požiadavky poslal dotazník buď emailom, alebo správou na erotických internetových portáloch, a to za finančnú odmenu. „Osoby poskytujúce sexuálne služby som kontaktoval najmä tým druhým spôsobom. Trvalo to vyše roka, kým sa mi podarilo získať 78 respondentiek na dotazník. V súčasnosti pracujem na rozšírení výskumnej vzorky, je to však náročné, povedal pre Startitup.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá