Slovák postavil svetový unikát: Teraz môžeš okúsiť život Harryho Pottera (FOTO)

  • V tomto unikátnom domčeku môžeš zažiť magický víkend a okúsiť život Harryho Pottera
  • Za projektom stojí mladý Slovák Jakub, ktorý je milovníkom ságy
Rokfort v oblakoch
Magický domček na strome sa nachádza v blízkosti obce Čavoj, Rokfort v oblakoch
  • V tomto unikátnom domčeku môžeš zažiť magický víkend a okúsiť život Harryho Pottera
  • Za projektom stojí mladý Slovák Jakub, ktorý je milovníkom ságy

Okúsiť život mladého čarodejníka Harryho Pottera bolo snom mnohých z nás. Hoci sa nikto nedočkal vytúženého listu z Rokfortu, dobrou správou je, že tento životný štýl môžeme vyskúšať aspoň na pár dní. 

V obci Čavoj v okrese Prievidza totiž vznikol unikát, o ktorom vie zatiaľ len veľmi málo ľudí. Magický Rokfort je unikátny domček na strome, ktorý obklopuje nádherná slovenská príroda. Tá je „plná hustých, majestátnych i keď zakázaných lesov“. Domček je celý od podlahy po strechu zateplený a má plastové okná, čo znamená, že čas na jeho návštevu je počas celého roka.

Na Slovensku máme svetový unikát: Potešia sa najmä tí, ktorí čakali na list z Rokfortu

Prepojenie dvoch svetov

Ak by si sa však aj tak bál zimy, dobrou správou je, že disponuje aj drevenými kachľami na drevo, ktoré sú návštevníkom stále k dispozícii. „Nie len teplo, ale aj romantická atmosféra,“ píše sa na stránke.

Ako sme už uviedli vyššie, v blízkosti domčeka sa nenachádza nič, iba husté stromy a obrovská lúka. Aj napriek tomu nemusia mať návštevníci strach, pretože kúzelný domček je nonstop zabezpečený viacerými spôsobmi.

Ako nám prezradil majiteľ domčeka Jakub, myšlienka tohto projektu sa v jeho hlave zrodila už dávnejšie. „Veľmi sa mi páčia druhy ubytovania, ktoré dokážu poskytnúť nezabudnuteľný zážitok. Je to niečo, čo človek nezažije v hotelovej izbe,“ hovorí.

„Keďže som sa narodil pred rokom 2000, ako som rástol ja, rástol aj mladý čarodejník Harry,“ konštatuje Jakub s úsmevom. Dodáva, že jeho generácia milovala kúzla a snívala o tom, že jedného septembrového dňa nájde v schránke list z Rokfortu. 

rokfort v oblakoch
zdroj: Rokfort v oblakoch

„Pracujem ako projektant domov a 3D dizajnér, no tiež mám skúsenosti s prácou v rodinnej stavebnej firme,“ vysvetľuje ďalej. Vďaka týmto skúsenostiam si mladý Slovák povedal, že ak už má na Slovensko priniesť ďalší dom na strome, musí to byť niečo výnimočné.

Podľa jeho slov to muselo byť tiež niečo premyslené do posledných detailov. Malo ísť o miesto, ktoré bude navštevovať s úsmevom na tvári. „Po niekoľkých týždňoch mi napadlo, že prepojím dva svety – dom na strome a ságu o Harrym Potterovi.“

Ako to už býva zvykom, začiatky sú ťažké. Spočiatku sedel Jakub pred počítačom a pracoval s architektonickými programami. „Skúšal som, čo, kde a ako by sa dalo reálne zhotoviť tak, aby to bolo funkčné, bezpečné a hlavne magické,“ uvádza. Vznikol tak projekt a podľa Jakuba to bol počiatok mravčej práce, keďže všetko muselo byť v úplnom poriadku a dotiahnuté do dokonalosti.

Svetový unikát

„Milujem prácu s drevom, takže som si veľa vecí vyhotovil v Rokforte sám. Niečo takto zložité však nie je reálne urobiť sám. Zobral som si teda na pomoc skúsených tesárov z našej firmy a postupne niekoľko mesiacov sme budovali tento projekt,“ hovorí. 

Podľa jeho slov chcel domčekom priniesť na Slovensko americký štýl domov na strome. Práve americký štýl je zložitejší, zdĺhavejší na výrobu a finančne nákladnejší. „Výsledkom však je, že takýto domček vie byť obývateľný celoročne,“ vysvetľuje. 

Po dokončení stavby Jakub nechcel mať veľké oči, pretože sociálne siete sú plné „hejterov“. „Reakcie však boli, no aj stále sú, naozaj nádherné. Na Slovensku máme obrovské množstvo čarodejníkov, ktorí Harryho Pottera zbožňujú,“ hovorí s tým, že všetko nasvedčuje tomu, že ide o ľudí, ktorí sú šťastní, že aj v našej malej krajine môže existovať niečo, čo je svetovým unikátom. Jakub totiž vysvetľuje, že podľa jeho informácií je domček na strome Rokfort jediným na svete.

rokfort v oblakoch
zdroj: Rokfort v oblakoch

Ak máš záujem domček navštíviť, tešiť sa môžeš na množstvo predmetov spojených s Harrym Potterom. „Domček je urobený tak, aby si ľudia, ktorí ho navštívia, mohli povedať, že úplne vypli, odišli na chvíľu z reality, prešli s vozíkom cez Nástupište 9 a 3/4 a ocitli sa v magickej škole.“

Jakub na záver dodáva, že pobyt v Rokforte je určený všetkým. Na svoje si prídu zaľúbenci, ktorí v ňom strávia romantický víkend, no aj rodiny s deťmi. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá