Tento Slovák premenil svoju vášeň pre drevo a ručnú prácu na unikátny biznis! Vyrába kvalitné dizajnové produkty

  • Mr. Wood ponúka remeselnú kvalitu v dobe pásovej výroby.
  • Mr. Wood ponúka remeselnú kvalitu v dobe pásovej výroby.

Mr. Wood je štúdio, ktoré sa (ako už jeho názov napovedá) špecializuje na výrobky z dreva. No nie sú to žiadne varechy, či dosky na krájanie. Za projektom totiž stojí produktový a grafický dizajnér Zolo Kis, ktorého meno je spojené s konferenciou By Design!, či kreatívnym štúdiom Milk.

Produkty od Mr. Wood sú teda v prvom rade dizajnové. Či už ide o rôzne doplnky, pegboardy alebo unikátne drevené plagáty, Zolov cit pre dizajn je v jeho produktoch evidentný.

„Veríme, že drevo má nezastupiteľné miesto v našom každodennom živote, a preto sa snažíme vytvárať objekty, ktoré budú jeho neoddeliteľnou súčasťou,“ tvrdí Mr. Wood na svojej stránke.

 

foto: FB/Mr.Wood

Zolo značku Mr. Wood založil po svojom odchode z reklamného biznisu. Už ako malého ho fascinovala stolárska dielňa jeho uja. Po desiatich rokoch v reklame ho konečne premohla potreba vytvoriť nejaký produkt svojimi rukami. Lásku k drevu, ktorú si pestoval už od detstva, sa teda rozhodol pretaviť do biznisu.

“Značka Mr. Wood vznikla v roku 2014 z lásky k drevu. Odvtedy vdychujeme našim výrobkom život poctivým remeselným spracovaním, osobitým prístupom a úctou k tradíciám. Náš deň sa točí okolo vecí, ktoré navrhujeme, vyrábame a predávame. A aj preto sa snažíme milovníkom dreva prinášať len to najlepšie,” tvrdí Mr. Wood na svojej stránke.

foto: FB/Mr.Wood

Všetko to začalo vytvorením drevených písmen. Každý dizajnér si skôr či neskôr vypestuje vzťah ku typografii. Zolo sa teda rozhodol z dreva vyrobiť legendárny font Clarendon.

„Clarendon je ikonický a vyšperkovaný font, ktorý stál pri zrode modernej typografie. Ako oslavu dokonalého remeselného spracovania a skvelého dizajnu sme vytvorili vlastnú verziu tohto ikonického písma. Drevené, ručne opracované písmená, sú vyrobené z kvalitnej preglejky,“ tvrdí Mr. Wood na svojej stránke.

foto: FB/Mr.Wood

Po písmenách prišli drevené plagáty z preglejky. Každý z nich je perfektne nadizajnovaný a priam sa pýta na stenu. Okrem plagátov vyrába Mr. Wood aj pegboardy, teda doslova dosky s kolíkmi, na ktoré si môžeš zavesiť veci, prípadne položiť poličku.

Okrem výroby vlastných produktov sa štúdio venuje aj kurátorskému výberu a predaju výrobkov renomovaných značiek. Medzi nimi napríklad drevené autíčka Candylab.

foto: FB/Mr.Wood

Zolo Kis je dôkazom toho, že počúvať svoje srdce a ísť za svojou vášňou sa naozaj oplatí. Mr. Wood ponúka remeselnú kvalitu v dobe pásovej výroby a tomu sa nedá nefandiť.

video: Mr.WOOD for HEMMET od patrikgubis na Vimeo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech