Slovák rozvíril vody internetu. V inzeráte hľadá seniora, ktorého by opatroval, no chce za to jeho dom

  • Bratislavčan Vladimír s dcérou chcú opatrovať seniora, platiť mu dovolenky aj energie
  • Má to však háčik, chcú za to jeho dom. Inzerát sa nestretol s pochopením
senior
Unplash/ Christian Langballe, Micheile Henderson
  • Bratislavčan Vladimír s dcérou chcú opatrovať seniora, platiť mu dovolenky aj energie
  • Má to však háčik, chcú za to jeho dom. Inzerát sa nestretol s pochopením

Cez víkend sa na sociálnej sieti objavil kontroverzný inzerát, ktorý sa na Slovensku len tak nevidí. Otec s dcérou hľadajú staršieho človeka z Bratislavy, ktorého by chceli opatrovať. Samozrejme, nie zadarmo. Chceli by za to jeho rodinný dom v hlavnom meste. Upozornili na to Bratislavské noviny.

V inzeráte sa píše, že sú bratislavská kresťanská rodina s dobrým vychovaním. Otec Vladimír pracuje ako IT technik vo vlastnej firme a jeho dcéra Johanka chodí do základnej školy.

Starostlivosť výmenou za dom

„Budete naša babka či dedko, ktorí nám chýbajú, hľadáme ľudí, ktorí nemajú deti a boli by vďační za šikovného syna a vnúčatko. Zaplatíme doživotné energie, opravy, stravu a spoločné dovolenky a výlety, máme v horách horskú chalúpku, kam by ste s nami mohli chodievať.“

Myslíte si, že inzerát je prehnaný?

Inzerát sa nestretol v komentároch s veľmi pozitívnymi ohlasmi. Nadávajú mu do kreatúry a spomína sa aj falošná kresťanská láska. Mnohí za tým vidia nečestnú ponuku. „Pán chcel prednedávnom robiť osobný bankrot a zrazu by túžil doopatrovať starého človeka výmenou za dom. Tomu sa hovorí kresťanská láska?! To by som skôr nazvala podvodom,“ píše sa v komentároch pod príspevkom s tým, že čestné úmysly za tým byť nemôžu.

Inzerát aj do novín

Vladimír Hutta v inzeráte nevidí žiadny problém. „Vôbec to tak nie je. Chýbajú nám starí rodičia a čím dlhšie by tu boli, tým lepšie a zároveň by sme chceli žiť v dome. Viem im zabezpečiť celkom pekný komfortný život – brávať ich na dovolenky atď… Ale viete, každý myslí iba na to, čo je mu najbližšie,“ obhajoval sa na Facebooku.

Najstaršia blogerka sveta má 105 rokov a chce využívať všetky moderné technológie

Našli sa však aj takí, ktorí mu držia palce. Bratislavské noviny informujú, že Vladimír Hutta nechce poľaviť. „Plánujem dať inzerát do tlačeného vydania miestneho mesačníka Lamačan, ako aj vytlačiť niekoľko tisíc letákov, ktoré by sa hádzali do schránok. Uvedomujem si, že seniori na internet príliš nechodia a toto bude možno lepšia a adresnejšia forma, ako ich osloviť,“ vysvetlil Bratislavským novinám Vladimír Hutta.

Pre noviny povedal, že verí, že sa nájde niekto, kto jeho iniciatívu pochopí správne. „Mohlo by to byť výhodné pre obe strany.“

Materská škola sa ospravedlnila za to, že sa po daždi objaví dúha. Rodičia za tým videli propagáciu LGBTI

V súčasnosti bývajú v byte, ale ak sa im nepošťastí nájsť dôchodcu s domom, možno pôjdu bývať na chatu v horách alebo si kúpia dom v Maďarsku, kde sú ceny nižšie ako na Slovensku.

Zdroj: Bratislavské noviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK