Slovák v 19 rokoch odišiel na výcvik do cudzineckej légie: 3 roky som žil v pralese, zažil som extrémne drsné veci

  • Zažil tlak, stres a mimoriadne náročné výcviky
  • Teraz je vďaka tomu silnejšou osobnosťou
vojak
Archív Miroslav T.
  • Zažil tlak, stres a mimoriadne náročné výcviky
  • Teraz je vďaka tomu silnejšou osobnosťou

Na prahu dospelosti, vo veku len 19 rokov, Miroslav Trauer urobil rozhodnutie, ktoré ho viedlo po ceste nevšedných dobrodružstiev a extrémnych skúseností. Dnes, vo veku 27 rokov, sa môže pochváliť neuveriteľnými ôsmimi rokmi služby vo Francúzskej cudzineckej légii – jednej z najprestížnejších a najnáročnejších vojenských jednotiek na svete.

Jeho cesta ho zaviedla na misie v odľahlých kútoch Afriky či Južnej Ameriky a poskytla mu príležitosť pôsobiť aj v ukrajinskom Bachmute. Tento článok odhaľuje jeho pohnútky, skúsenosti a unikátne momenty, ktoré formovali jeho vojenskú kariéru, no aj životný postoj.

„Mojím snom už od malička bolo stať sa vojakom. Asi tak od 10 rokov som bol vedený mojou rodinou k športu a dobrodružnému životu. Asi v 14 rokoch som sa rozhodol vstúpiť do légie. Zistil som si o tom všetko, vedel som, kam mám ísť, že chcem ísť do 2REP k výsadkárom.“

Objasňuje, že absolútne všetko od toho momentu prispôsobil danej vízii a krok po kroku išiel za svojím snom.

Začal naplno robiť bojové športy, pripravovať sa fyzicky a učil sa základy francúzštiny. Kým sa jeho rovesníci chodili zabávať, on mal podľa jeho slov v hlave iba jeden cieľ – stať sa výsadkárom v 2REP.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá