Slovák v Afrike zastrelil tigra a doviezol si ho na Slovensko. Hrozí mu až päť rokov za mrežami

  • Má ísť o vplyvného podnikateľa z juhu Slovenska
  • Lovec si chránené zviera priviezol domov bez patričných povolení
  • Hodnota tigra džungľového je až 28-tisíc eur
tiger
SITA/Polícia SR
  • Má ísť o vplyvného podnikateľa z juhu Slovenska
  • Lovec si chránené zviera priviezol domov bez patričných povolení
  • Hodnota tigra džungľového je až 28-tisíc eur

Jeden až päť rokov za mrežami hrozí mužovi, ktorý v Afrike ulovil tigra a bez povolenia ho na komerčné účely nechal doviezť na Slovensko. Vyšetrovateľ Jána K. z obce Žihárec (okres Šaľa) obvinil z porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, k obvineniu došlo na základe nariadenia o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a rastlín reguláciou obchodu s nimi.

AUTENTICKÉ FOTO: JÁN ODIŠIEL DO AFRIKY, ABY ZASTRELIL TIGRA – TERAZ MU HROZÍ 5 ROKOV ZA MREŽAMIVyšetrovateľ odboru…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Tuesday, January 19, 2021

Muž v rozpore s nariadením ulovil tigra džungľového v Juhoafrickej republike. Ako uviedla polícia, následne ho dal bez príslušného povolenia na dovoz vydaného Ministerstvom životného prostredia SR doviezť na Slovensko. V rodinnom dome ho držal bez toho, aby vedel preukázať spôsob jeho nadobudnutia.

Tiež ho vystavoval a používal na propagáciu podnikateľskej činnosti súvisiacej so sprostredkovaním poľovačiek v Juhoafrickej republike. Celková spoločenská hodnota exempláru tigra džungľového bola Štátnou ochranou prírody vyčíslená na 28-tisíc eur.

Lovcom má byť podnikateľ Ján Kolozsi, ktorý ovláda v Žihárci firmy s obratmi vo výške desiatok miliónov eur. Portál Aktuality.sk o rodine Kolozsiovcov uvádza, že v obci si urobili „slovenský Texas“. Sieť firiem podľa Aktualít fiktívne obchoduje s pohonnými hmotami a samotní Kolozsiovci sa chvália vlastným rančom, súťažou záprahov, drahými autami a fotkami z loveckých výprav, na ktorých nechýbajú exotické zvieratá.

Zdroje: SITA, Aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK