Slovák žil na samote v Patagónii či pri polárnom kruhu, pandémia ho nestopla. Zbaľ si ruksak a choď, odkazuje (ROZHOVOR)

  • Dobrodruh, fotograf aj spisovateľ Michal Knitl precestoval viac ako 70 krajín
  • Patrí k veľmi aktívnym couchsurferom
  • Radšej bude bývať v slume s domácimi ako v hosteli s inými turistami
Michal Knitl, dobrodruh, na horách, v slume
Fotograf, spisovateľ a dobrodruh Michal Knitl Michal Knitl
  • Dobrodruh, fotograf aj spisovateľ Michal Knitl precestoval viac ako 70 krajín
  • Patrí k veľmi aktívnym couchsurferom
  • Radšej bude bývať v slume s domácimi ako v hosteli s inými turistami

Cestovať len tak na vlastnú päsť, bez cestovnej kancelárie či ubytovania v hoteloch. Nie je to úplne pre každého, nie každý si totiž trúfne na takýto netradičný spôsob.

Michal Knitl takto cestuje už 17 rokov. Za ten čas mal šancu spoznať viac než 70 krajín, v horách prešiel vyše 10-tisíc km, býval v rôznych komunitách a taktiež strávil 9 mesiacov pri polárnom kruhu ako dobrovoľník.

O svojich zážitkoch napísal aj v niekoľkých knihách. Nielen preto, aby sa podelil o svoje príbehy, začal prednášať a neskôr založil dnes veľmi úspešný festival Cestou necestou. O svojom pohľade na cestovanie i tom, čo ho stretlo v horách i v komunitách nám porozprával v rozhovore.

zdroj: Michal Knitl

Ako si sa dostal k cestovaniu a najmä teda k tomu menej tradičnému bez cestoviek, hotelov, reštaurácií či návštev múzeí?

Cestovať som začal po 2. ročníku na vysokej škole, kde som študoval Fakultu managementu UK v Bratislave. Išiel som vtedy na Work and Travel do USA. 2 mesiace som vozil ľudí na rikši v San Diegu a potom som cestoval. 2 týždne s priateľmi a 2 týždne sám.

Neskôr som sa dostal na Erasmus a dozvedel som sa o organizácii Servas, neziskovke, ktorá zabezpečuje zoznamovanie a vzájomné bezplatné ubytovanie jej členov. Prvý hostiteľ mi povedal o HospitalityClube a Couchsurfingu, projektoch s podobou ideou. Veľmi sa mi zapáčilo byť u domácich ľudí a vidieť, ako žijú.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá