Slováka uchvátila marocká dedina. Jeho extrémne zážitky si môžete pozrieť v úžasnom videu

  • Anton je grafik a jeho vášňou je cestovanie po svete
  • V najnovšom videu z Maroka sa rozhodol vysvetliť, prečo Slováci cestujú málo
  • Ako symbol vďaky postavil v dedine Slovakia House
Anton Katrenčin
Anton Katrenčin
  • Anton je grafik a jeho vášňou je cestovanie po svete
  • V najnovšom videu z Maroka sa rozhodol vysvetliť, prečo Slováci cestujú málo
  • Ako symbol vďaky postavil v dedine Slovakia House

Anton Katrenčin už pred časom oslovil online priestor videom z Oravskej lesnej, ktoré nakrútil v období snehovej kalamity. Jeho posledným počinom je video z Afriky. Točí na iPhone XS a po svete sa snaží cestovať s čo najmenšími nákladmi. Na natáčanie vo vode použíl GoPro kameru, dron mu bohužial zhabali na hraniciach.

Po svete lowcostovo

„Pred rokom sme navštíli Maroko a zastavili sme sa na jeden deň v časti Ouzoud. V momente som vedel, že sa sem chcem vrátiť a chvíľku tu žiť. Ten pohyb, tá sloboda, africká príroda, voľne žijúce opice a iné zvieratá, ovocie, skákanie z vodopádov, ľudia, obrovské údolia, jaskyne… Jedno z najkrajších miest, aké som videl,“ vyjadril sa Anton pre redakciu.

5-členný tím sa rozhodol vycestovať opäť a vrátil sa minulý týždeň. V časti Ouzoud strávili 10 dní a na mieste postavili dom.

„Tamojší obyvatelia nás veľmi obohatili a preto sme im chceli niečo na oplátku venovať my. Postavený dom nazvali Slovakia House a pre nás bol pobyt v Ouzoude jedným z najakčnejších,“ potvrdil.

Ten dom tam stojí stále a ešte dlhé obdobie bude. Anton pozýva každého, kto má záujem, aby sa naňho išiel pozrieť. Pozná ho tam takmer celé údolie a na kolaudácii sa zúčastnilo 30 domácich. Už túto zimu ho na oplátku navštívi päť obyvateľov Ouzudu, ktorý tak po prvý raz v živote uvidia sneh.

Anton a jeho tím
zdroj: Anton a jeho tím

Výlet ich stál 250 eur na hlavu a Anton za spracované zážitky ďakuje tímu, ktorý sa s ním na príprave podieľal – Kike, Adi, Jakubovi a Lukášovi.

„Cestovanie financujem z môjho normálneho príjmu. Ako grafik môžem pracovať z rôznych miest. V praxi to vyzerá tak, že ráno o siedmej vstanem a pracujem koľko je treba. Potom sa venujem zážitkom,“ povedal Anton, ktorý odporúča užívať si každé navštívené miesto na lokálnej úrovni. Cestou, ako výrazne ušetriť, je podľa neho aj miestna strava.

„Tragédia“ v Oravskej lesnej

Podobne vznklo aj jeho predchádzajúce video z Oravskej lesnej. „Všetci v Bratislave nás v tomto období ľutovali a predstavovali si nereálne veci a podmienky. Preto som sa rozhodol priniesť svedectvo o tom, čo sa tam skutočne deje – nič,“ doplnil so smiechom na záver.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech