Slovákom by malo záležať na tom, v čom spia, hovorí Silvia. Na trh priniesla unikátny koncept pyžám

  • Pyžamá MOMO ti pohladia dušu nie len po estetickej, ale hlavne po kvalitatívnej stránke
  • Rodinné pyžamá sú určené pre každého – môžeš si ich namixovať a skombinovať ako chceš
  • Ručne šité pyžamá sú vyrobené na Slovensku
Silvia Bóriková
  • Pyžamá MOMO ti pohladia dušu nie len po estetickej, ale hlavne po kvalitatívnej stránke
  • Rodinné pyžamá sú určené pre každého – môžeš si ich namixovať a skombinovať ako chceš
  • Ručne šité pyžamá sú vyrobené na Slovensku

Silvia Bóriková založila značku MOMO v marci 2018. „Ďalších 6 mesiacov som strávila nad prípravami musela som nájsť dodávateľov, vybrať materiály, modelovať strihy, vyrobiť prvé prototypy a odskúšať ich,“ hovorí o začiatkoch Silvia. Prípravy boli ukončené v septembri 2018 a to bol čas na spustenie e-shopu.

zdroj: Silvia Bóriková

Darčeková klasika

„Spánkom trávime minimálne tretinu života, preto by nám malo záležať na tom, v čom spíme a
relaxujeme. Pyžamá už dávno nie sú len ženskou záležitosťou, ale aj muži si potrpia na kvalitné pyžamo. Prečo to nespojiť a mať to pekne zladené s partnerom alebo partnerkou, či rovno s celou rodinou?“ opisuje zrod myšlienky majiteľka značky. 

V Silviinej rodine sú sviatky a Vianoce spojené s rodinnými pyžamami. „Preleňošíme v nich celé sviatky,“ smeje sa. Páčilo sa jej, keď rodina mala rovnaké pyžamá, no bol problém zohnať ich. A tak vznikli rodinné MOMO pyžamá.

Podľa Silvie sú pyžamá darčekovou klasikou. „Nie len, že ja rada obdarovávam svojich najbližších pyžamami, ale sama mám celkom slušnú pyžamovú zbierku. Ponuka na trhu mi dlhodobo nevyhovovala. V zimnom období som nevedela kúpiť krátke pyžamo, taktiež som nevedela pozháňať overal pre väčšie deti. Môjmu synovi bolo všetko veľké a široké, nehovoriac o tom, že kombináciu krátky rukáv a dlhé nohavice tiež nie je jednoduché zohnať,“ konštatuje. 

zdroj: Silvia Bóriková

Rodinné pyžamá zo Slovenska

Čo sú vlastne rodinné pyžamá? „Čo vám napadne pri slove pyžamo? Spánok, oddych, relax, leňošenie, ničnerobenie, deň OFF. A najkrajšie je, keď máte pri tom svoju rodinu, svojich milovaných,“ vysvetľuje Silvia.

Pomocou pyžama dokážeš dať najavo, na kom ti záleží, alebo ako chceš vyjadriť rodinnú atmosféru či pocit. „Alebo si cez víkend naplánujte pyžamový deň a poriadne sa zabavte. A presne na toto sú rodinné pyžamá ako stvorené. Nehovoriac o tom, že to vyzerá cool aj na fotkách.“

Silvia je hrdá, že každé jedno pyžamo je vyrobené na Slovensku. „To bola od začiatku moja top
priorita a v tomto som nebola vôbec ochotná robiť kompromisy. Paradoxne, toto bola v celom projekte
najväčšia výzva, nájsť zodpovedné a šikovné pani krajčírky, ktoré boli schopné dodať kvalitne ušité
pyžamá. Našťastie som také našla a spolupráca funguje výborne,“ hovorí.

Kvalitné bavlnené úplety nakupuje u našich českých susedov priamo od výrobcu, čiže sa jej podarilo zachovať lokálnosť.

zdroj: Silvia Bóriková

Jedinečný koncept

Značka MOMO momentálne obsahuje viacero kolekcií. „Nápady som dlho nosila len v hlave, pomaly sa to začalo kryštalizovať. Malo to dve roviny – estetickú a praktickú. Ja sama som celkom slušný pyžamový maniak, takže som presne vedela, čo chcem a čo nie.“

„Robila som si aj menší prieskum, čo ľudia uprednostňujú, v čom radi spávajú. Preto som šla aj do toho, že vrchné a spodné diely sa objednávajú zvlášť. Aby si zákazníci vedeli nakombinovať, čo im vyhovuje a mať napríklad z jednej kolekcie zimný aj letný variant. Či už klasické pyžamá, nočné košele, alebo aj overaly,“ tvrdí Silvia. 

Do ponuky zaradila aj detský overal, ktorý je náročné zohnať. Silvia sa neskôr rozhodla zariskovať, a do ponuky pridala aj overaly pre dospelých. „Zo začiatku boli na to veľmi rozpačité a často aj negatívne reakcie, ale ukázalo sa, že rozhodnutie bolo správne. Práve pánske overaly sú často objednávaným produktom,“ spomína. 

Zrod samotných kolekcií bol úplne spontánny. Jedného dňa si Silvia sadla s papierom a farbičkami a začala kresliť jednu kolekciu za druhou. Keďže už mala jasnú predstavu, táto fáza nezabrala veľa času.

„Zámerne som navrhla nie len farebnejšie, ale farebne aj menej výrazné kolekcie, každú doplnenú zaujímavou potlačou. V novom roku chystám ďalšie novinky, určite bude nová kolekcia pre páry, plánujem zaradiť nové vzory a kvalitnejšie látky.“

zdroj: Silvia Bóriková

Vyššie ceny, nižší záujem?

Ceny jednotlivých modelov sú rôzne. Za dámsky vrchný diel pyžama dáš cca 28 eur, za spodnú časť 17 eur. Na výber máš z viacerých kolekcií, modelov a strihov. Podľa Silvie sú však ceny adekvátne kvalite použitých materiálov a lokálnej výrobe, ktorá nie je veľkosériová.

„Každé jedno pyžamo MOMO je vyrobené ručne, každá jeho časť prejde rukami šikovných krajčírok. K tomu na záver prichádza personalizovaná potlač, ktorá sa tiež robí ručne kus po kuse.“

Silvia by slovenských zákazníkov rozdelila do dvoch skupín: „Prvej skupine sa síce páčia, no zdajú sa im byť drahé. Pyžamo patrí k výrobkom, ktoré nikto cudzí nevidí a neviete sa ním ukázať navonok.“ Práve to je dôvod, prečo ľudia kupujú lacné pyžamá, ktoré precestujú celý svet. To, že ich kvalita je veľmi nízka, zákazníci zistia po prvom praní.

„Potom je tu druhá skupina zákazníkov, ktorá je ochotná oceniť slovenský produkt a akceptovať s tým
spojenú vyššiu cenu. Zároveň im záleží na kvalite použitého materiálu a spracovaní a aj doma sa chcú
cítiť príjemne a pohodlne,“ opisuje druhú skupinu. Týmto zákazníkom sa podľa Silvie páči možnosť personalizovať si potlač a nechať si ušiť pyžamo na mieru a podľa svojich predstáv. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Moje MOMO (@mojemomo)

#MašLove

V máji 2019 sa k rodinným pyžamám MOMO pridala aj nová značka pohodlnej dámskej módy s
mašľou – #mašLOVE. V ponuke zákazníčky nájdu pohodlné úpletové a bavlnené šaty, mikiny, tričká a
najnovším prírastkom sú tepláky.

„#mašLOVE modely sú do koča aj do voza, športové a elegantné zároveň, majú oversize strih, ktorý zakryje všetko, čo má a hodí sa na každú ženskú postavu, nielen pre modelky z časopisov. Vďaka charakteristickej mašli sú šik a neprehliadnuteľné,“ charakterizuje značku Silvia. Aj produkty tejto značky sú vyrobené na Slovensku.

„Nedávno som napríklad uviedla na predvianočný trh troška odvážnejší nápad s dúhovou kolekciou „this is a rainbow in black“, ktorá mala veľmi pozitívny ohlas,“ teší sa z úspechu. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Moje MOMO (@mojemomo)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech