Slovákov čakajú veľké zmeny, pri lete obľúbenou aerolinkou musia mať na hlavách plastové štíty

  • Aerolinka Qatar Airways zavádza nové opatrenia v súvislosti s ochranou cestujúcich aj posádky pred šírením COVID-19
  • Ak sa rozhodneš cestovať lietadlami tejto spoločnosti, na svoju ochranu dostaneš špeciálny ochranný plášť, ale aj plastový štít na tvár
Qatar Airways
  • Aerolinka Qatar Airways zavádza nové opatrenia v súvislosti s ochranou cestujúcich aj posádky pred šírením COVID-19
  • Ak sa rozhodneš cestovať lietadlami tejto spoločnosti, na svoju ochranu dostaneš špeciálny ochranný plášť, ale aj plastový štít na tvár

Jednorázový ochranný štít bude k dispozícii v dvoch veľkostiach – pre dospelých a pre deti. Súčasťou detských tvárových štítov sú maskoti leteckej spoločnosti. 

Ochranné štíty ti palubný personál rozdá hneď  pri nástupných bránach. Na palube následne dostaneš zazipsované vrecúško, v ktorom nájdeš ochranný oblek, rúško, rukavice a dezinfekčný gél. Zákazníci v biznis triede dostanú o jeden antibakteriálny gél viac. 

‪Qatar Airways announced that it will force all passengers in economy to wear face shields – but the measure will not be mandatory for those in business class ‬

Gepostet von Jordanian Private Jets Services am Montag, 6. Juli 2020

Cestujúci budú povinní mať na hlavách plastové ochranné štíty počas celej doby trvania letu. Zložiť si ho budú môcť len pri konzumácii jedál alebo pití nápojov. 

Od začiatku krízy COVID-19 letecká spoločnosť uplatňuje aj ďalšie dodatočné zdravotné a bezpečnostné opatrenia na palube svojich letov. V biznis triede sa napríklad jedlá podávajú špeciálne zapečatené a k dispozícii je len jednorazový príbor. Celkom sa tiež zrušilo papierové menu.

Gepostet von Air India & Air India Express-Riyadh am Freitag, 3. Juli 2020

Spoločnosť Qatar Airways zaviedla okrem bezpečnostných okuliarov, rukavíc a masky nové jednorazové ochranné plášte pre palubných sprievodcov, ktorí ich budú nosiť na uniformách. Nové značkové obleky sú personalizované a s logom Qatar Airways.

„Počas krízy COVID-19 bola našou najvyššou prioritou bezpečnosť cestujúcich. Zavedením týchto dodatočných bezpečnostných a hygienických opatrení sa naši zákazníci môžu spoľahnúť na naše bezkonkurenčné odborné znalosti. Ako najväčšia medzinárodná letecká spoločnosť, lietajúca neustále aj počas pandémie, sme sa stali jednou z najskúsenejších v oblasti bezpečnosti a hygieny,“ vyjadril sa generálny riaditeľ skupiny Qatar Airways Akbar Al Baker.

رحلة سنغافورة الى مومباي على الخطوط الهنديةارتداء اجباري للكمامات وال Face Shieldsالطيران بعد الكورونا 👇🏻👇🏻👇🏻

Gepostet von ‎Chohra Tours شهرة للسفر‎ am Freitag, 15. Mai 2020

Lietadlá spoločnosti Qatar Airways sa pravidelne dezinfikujú pomocou čistiacich prostriedkov odporúčaných Medzinárodnou asociáciou pre leteckú dopravu (IATA) a Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). 

Lietadlá sú vybavené aj najmodernejšími systémami filtrácie vzduchu, ktoré sú vybavené priemyselnými filtrami HEPA. Tieto filtre odstraňujú až 99,97 % vírusových a bakteriálnych kontaminantov z recirkulovaného vzduchu a poskytujú najúčinnejšiu ochranu proti infekcii.

Palubní personál taktiež absolvoval školenie o tom, ako minimalizovať svoje šance na nakazenie sa alebo šírenie infekcie. Pred odletom podstupujú aj meranie telesnej teploty a po prílete zostávajú v karanténe a sú testovaní na COVID-19.

Katarské aerolínie veľmi promptne reagujú na situáciu ohľadom koronavírusu. Už pred časom sa táto aerolinka rozhodla urobiť veľmi pekné gesto, keď zdravotným pracovníkom v prvej línii rozdala zadarmo spolu 100 000 leteniek.

Letenky mohol získať zdravotnícky personál z ktorejkoľvek krajiny, aj zo Slovenska. Katarské aerolínie oznámili, že do polovice júla chcú rozšíriť lety do viac ako 65 destinácií po celom svete.

Súhlasíš, aby pasažieri na palube lietadiel povinne nosili plastové štíty?

Zdroj: Qatar Airways

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK