Slovákov nezastavil ani lockdown a naďalej cestujú za exotikou. Dubaj a Dominikánsku zvolili aj politici

  • Slovensko zažíva lockdown, cestovanie je povolené len v rámci okresu
  • Avšak hranice sú otvorené a mnoho Slovákov sa rozhodlo odísť zo zasneženej krajiny do tepla
  • Prinášame ti prehľad top destinácií, ktoré Slováci navštevujú počas pandémie
  • Slovensko zažíva lockdown, cestovanie je povolené len v rámci okresu
  • Avšak hranice sú otvorené a mnoho Slovákov sa rozhodlo odísť zo zasneženej krajiny do tepla
  • Prinášame ti prehľad top destinácií, ktoré Slováci navštevujú počas pandémie

Cestovať sa dá sa takmer všade, no je potrebné dodržiavať určité podmienky a tie sú v každej krajine iné – niektoré sú jednoduchšie, inde trvá karanténa niekoľko dní a musíš sa otestovať.

Síce sa v niektorých dovolenkových destináciách zaobídeš bez karantény, isté pravidlá platia aj pri návrate na Slovensko. Podľa informácii Mzv.sk, pre všetky osoby, ktoré sa na Slovensko vrátia z krajín mimo Európy, je nariadená izolácia a povinnosť testu.

Darí sa im v kríze vďaka Amerike. Slováci sa vzdali stabilnej kariéry, aby si v meste otvorili prvú americkú reštiku

Karanténu môžeš absolvovať buď izoláciou v domácom prostredí alebo karanténnom ubytovacom zariadení. Tá sa končí obdržaním negatívneho výsledku PCR testu na ochorenie COVID-19.

Sú krajiny, kde sa človek dostane bez obmedzení aj napriek tomu, že pandémia stále trvá. Týchto 5 krajín Slováci navštevujú počas korony, aby si užili dávku Slnka a zresetovali hlavu. Podmienky sa ale môžu v každej krajine zo dňa na deň zmeniť rovnako tak, ako to býva u nás. Preto ak sa náhodou rozhodneš niekam ísť, určite si naštuduj, ako to v tej-ktorej krajine funguje.

Dubaj

Dubaj je jednoznačne najvýznamnejším turistickým centrom celých Emirátov aj Arabského polostrova. Dovolenka v tomto letovisku sa stala symbolom luxusu.

Ako uvádza Satur, niekdajšie centrum pirátstva a obchodu s perlami sa za posledných 20 rokov vyšvihlo medzi najhonosnejšie sídla sveta. Čakajú ťa tu prepychové hotely, extravagantné stavby a hlavne biele koralové pláže, kde si môžeš užiť tyrkysové more. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @izabelaa.b

Podmienky pre vstup do Dubaja sa podľa informácií Emirates líšia v závislosti od krajiny. Každý Slovák potrebuje vytlačený negatívny PCR test v anglickom jazyku, ktorý nie je starší ako 96 hodín už pred odletom. Tento test bude požadovaný už pri nástupe do lietadla. Podľa portálu Kiwi sa cena za februárovú letenku z Viedne do Dubaja pohybuje okolo 200 eur. 

Po prílete na letisko musíš vyplniť tlačivo o zdravotnom stave a stiahnuť si povinnú aplikáciu. Na letisku je povinný opätovný PCR test a do výsledku testu síce ostaneš v karanténe, no akonáhle ti príde negatívny výsledok, tvoja dovolenka môže začať.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Model/photomodel 🇸🇰🇺🇸 SK/NY/IL (@klaudiachmarova)

Vysoká návštevnosť tejto krajiny však má už svoje dôsledky. Posledné dni v Dubaji nové prípady COVID-19 rapídne rastú. Podľa Worldometers tu 1.februára pribudlo takmer 306 000 nových prípadov.

V Dubaji platia opatrenia ako povinné nosenie rúška všade na verejnosti a dodržiavanie odstupu. Verejné a súkromné hotelové pláže, hlavné parky, nákupné centrá, kiná, múzeá však sú otvorené, informuje portál Independent.

Maldivy

Rajské ostrovy tradične lákajú dovolenkárov dokonalými plážami, luxusom hotelových rezortov, no aj bohatým podmorským svetom. Nie je tomu inak ani teraz.

Súostrovie Maldivy sa právom radí medzi najluxusnejšie turistické lokality. Vďačí za to teplej vode Indického oceánu, pestrému podmorskému životu, belostným plážam, bujnej vegetácií, úrovni hotelových rezortov a pohostinnej atmosfére.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Michelle Chu • Traveler (@michutravel)

Okrem mesačných turistických víz potrebuješ pri príchode na Maldivy aj negatívny PCR test, ktorý nie je starší ako 96 hodín, informuje o tom Mzv. Letenky sa podľa portálu Kiwi v období február až marec pohybujú v rozmedzi 500 až 600 eur.

Turisti tiež musia pri vstupe predložiť platnú rezerváciu v niektorom z hotelov alebo rezortov v krajine. Ak sa rozhodneš navštíviť Maldivy, mal by si si rezervovať pobyt iba na jednom mieste. Momentálne nie je povolené meniť rezorty. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pavlína (@jurcikovapaja)

Podľa Worldometers na Maldivách pribudlo 1. februára 16 000 nových prípadov COVID-19. Aj napriek tomu sa krajina prezentuje ako destinácia ponúkajúca normálnu dovolenku, a to vďaka izolácii väčšiny hotelov a skutočnosti, že prevažná väčšina návštevníkov zostáva priamo v rezorte.

To znamená, že zatiaľ čo miestni obyvatelia podliehajú obmedzeniam, tí, ktorí idú na letisko a z letiska, sú oslobodení. Avšak očakávaj, že rezort má svoje pravidlá. Týka sa to najmä merania teploty a nosenia rúška v interiéri, informuje CNN.

Dominikánska republika

Táto krajina nie je výnimkou a tiež sa stala obľúbenou destináciou Slovákov. A to aj počas pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Dominikánska republika patrí k obľúbeným exotickým destináciám karibskej oblasti najmä vďaka piesočným plážam. 

Podľa Saturu je jedným z najobľúbenejších letovísk Punta Cana. Vďaka svojej bohatej faune a flóre je považovaná za národný poklad. Na svoje si tu prídu milovníci pláže a mora, no aj športoví nadšenci.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ……….🐾OLGA WOLF🐾……. (@olchik__wolf)

Podľa informácií Kiwi sa letenka z Viedne do tejto destinácie v mesiacoch február a marec pohybuje okolo 400 eur. Dominikánska republika nepožaduje ani test, ani karanténu. Nutný je len registračný formulár a turistická karta. Zaujímavosťou je, že táto krajina poskytuje svojim návštevníkom bezplatné COVID poistenie.

Karibský ostrov začal poskytovať poistenie s cieľom pomôcť pri obnove zničeného odvetvia cestovného ruchu. Ak sa teda rozhodneš dovolenkovať práve tu, tamojšia vláda ti v prípade nákazy koronavírusom uhradí náklady spojené s predĺžením pobytu, zmenou letenky a repatriáciou. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Sladeckova (@lucidstyle_official)

V otvorených priestoroch je povinné nosiť rúško. Portál Gov uvádza, že aj tu platia pravidlá sociálneho dištancovania (2 metre od akejkoľvek inej osoby). Verejná doprava v Dominikánskej republike funguje so zníženou kapacitou.

Reštaurácie sú obmedzené na maximálnu kapacitu 60 %, pričom pri stole nesmie byť viac ako šesť ľudí. Alkoholické nápoje sa nemôžu predávať medzi 18:00 a 5:00. Hotely a rezorty však fungujú v normálnom režime, samozrejme, s povinnosťou dodržiavať opatrenia, teda nosenie rúška a dodržiavanie odstupu.

Zanzibar

Exotický ostrov pobrežia Tanzánie ťa očarí nielen svojou exotickosťou, panenskou prírodou, podmorským svetom s množstvom koralov, ale aj prívetivosťou miestnych obyvateľov. 

Kedysi bol ostrov známy pre trh s otrokmi. Dnes je navštevovaný najmä pre svoje azúrovo modré more a pláže s bielym pieskom, ktoré sa radia medzi najkrajšie na svete.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Martha (@martha_hor)

Po prílete sa nevyžaduje negatívny test na COVID-19, pokiaľ to nepožaduje letecká spoločnosť. Avšak, pri príchode musíš mať platné zdravotné poistenie a odporúča sa pred príchodom požiadať o online elektronické víza, informuje o tom Zurizanzibar.

Cena letenky sa vo februári pohybuje okolo 500 eur. Na letisku len prejdeš kontrolou teploty, ktorá je určená na prípadné zistenie príznakov ochorenia. Následne si môžeš dovolenku užiť bez karantény. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Marek Hegedus (@marek_hegedus)

Ak sa rozhodneš ísť na Zanzibar, počítaj s povinnosťou rúška, avšak len v exteriéri. Taktiež je potrebné dodržiavať sociálny odstup, uvádza Tuliazanzibar. Krajina považuje sama seba za jednu z najbezpečnejších, 1. februára v Tanzánii pribudlo len 509 nových prípadov, informuje portál Worldometers.

Tulum

Tulum je malé a tiché mestečko na karibskom pobreží Mexika, medzi turistickými strediskami Cancún a Riviera Maya. Táto destinácia je ideálnym miestom na pokojnú dovolenku na pláži, ale tiež aj poznávanie úchvatnej histórie slávnych Mayov.

V zime je v Tulum obdobie sucha a najnižšie teploty v roku. To sa môže javiť nepriaznivo, no pre skúsených dovolenkárov to je ideálny čas na oddych. Priemerná denná teplota je vtedy príjemných 24°C. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Intima Resort Tulum (@intimaexperience)

Podľa Mzv.sk, pre turistov je uzavretá pozemná hranica medzi Mexikom a USA, no lety z Európy sú povolené. Detaily letov treba konzultovať priamo na stránkach leteckých spoločností, nakoľko niektoré spoločnosti môžu vyžadovať negatívny test na COVID-19.

Okrem iného, Európska únia stále radí Mexiko na zoznam rizikových krajín, 1. februára v Mexiku pribudlo takmer 1 900 000 nových prípadov ochorenia COVID-19, ukazujú štatistiky na Worldometers.

Zdroje: Mzv.sk, Emirates.com, Zurizanzibar, Satur

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK