Slovákov prekvapil sneh. Objavil sa nielen v Tatrách, počasie nás v najbližších dňoch poriadne potrápi

  • Takmer celé Slovensko sa dnes zobudilo do chladného počasia
  • Kým vo Vysokých Tatrách sneží, na juhu Slovenska sa vyskytuje dážď
  • Čoskoro sa však má opäť otepliť
zima
Unsplash/Kelly Sikkema, Dmitri Ratushny
  • Takmer celé Slovensko sa dnes zobudilo do chladného počasia
  • Kým vo Vysokých Tatrách sneží, na juhu Slovenska sa vyskytuje dážď
  • Čoskoro sa však má opäť otepliť

Spolu s jeseňou na Slovensko dorazilo sychravé a chladné počasie. Kým vo väčšine miest počas dňa prší, na horách sa objavujú aj snehové zrážky.

Ako informuje iMeteo, od severu sa do našej oblasti dostáva studený vzduch, vďaka čomu začalo na horách snežiť. Snehové vločky sa však majú objaviť aj v iných horských oblastiach ako sú Tatry.

Počasie Slovensko dážď jeseň
zdroj: Vysoké Tatry/kamerový záznam

Vysoké Tatry pokryl sneh

Slovensko sa dnes prebudilo do studeného počasia, ktoré sprevádzal dážď. Zrážky sa postupne rozširujú takmer na celé územie našej krajiny.

S výrazným dažďom sa okrem severnej časti Slovenska stretol aj Trnavský a Bratislavský kraj. Najväčšie zrážkové úhrny sa však očakávajú v oblasti Vysokých Tatier, tentokrát vo forme snehu.

Dážď nás sprevádzal hlavne doobeda. Podľa portálu Počasie má postupne slabnúť, no do večerných hodín sa u nás stále môžu vyskytovať prehánky, pričom maximálne naprší do 5 mm.

Sneh bude aj v iných častiach Slovenska

Vo Vysokých Tatrách padli prvé snehové zrážky už pred pár týždňami. Informoval o tom portál iMeteo spolu s tým, že výška snehu dosiahla takmer 20 cm.

Tentokrát sa má sneh objaviť aj v ďalších horských oblastiach. Vzduchová hmota, ktorá na Slovensko prúdi je taká chladná, že snežiť začne už aj na úrovni približne 1 500 metrov. Snehový poprašok sa tak vyskytne na hrebeňoch Malej a Veľkej Fatry.

Najviac snehu sa očakáva v oblasti Vysokých Tatier, kde bude snežiť až do neskorších hodín, pričom iMeteo uvádza, že by malo napadnúť od 15 do 20 cm snehu.

Počasie Slovensko dážď jeseň
zdroj: Vysoké Tatry/kamerový záznam

O tom, že sneh pokryl vrcholy Tatier svedčia aj kamerové záznamy z portálu Vysoké Tatry. Na kamerách je vidieť zasnežený Lomnický štít, ktorý sa skrýva v hmle, ale aj Lomnické sedlo či Skalnaté pleso.

Čaká nás slnečný víkend

Sychravé počasie však nebude mať dlhú trvácnosť. V nasledujúcich dňoch sa na našom území začne opäť oteplovať.

Aj napriek tomu, že o niečo slnečnejšie počasie bude už vo štvrtok, najkrajší má byť víkend. V niektorých častiach Slovenska sa teplota môže vyšplhať až na 28 °C.

Počasie Slovensko dážď jeseň
zdroj: Pocasie/Screenshot

Podľa údajov Weather k nám po víkende opäť prídu mraky. Teploty sa však majú udržať na hranici 20 °C, pričom miestami sa môžu vyskytovať aj zrážky. 

Príchod jesene pocítime predovšetkým na chladných nociach, kedy sa teplota postupne znižuje. Budúci týždeň sa vyšplhá maximálne k 11 °C, postupne sa bude znižovať aj počas dňa.

Zdroje: Vysoké Tatry, Počasie, iMeteo, iMeteo, Weather

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK