Slovákovi za konopu vymerali tvrdší trest ako sýkorovcovi za vraždu. Advokát upozorňuje na procesné chyby

  • Tomáš Poór je neprávoplatne odsúdený na 15 rokov odňatia slobody
  • Pestoval konopu v Českej republike
  • Vysvetlil, ako to celé podľa neho bolo
muž, ktorý pestoval konope
Tomáš Poór, FB/Ribár&Partners, TASR/Michal Svítok
  • Tomáš Poór je neprávoplatne odsúdený na 15 rokov odňatia slobody
  • Pestoval konopu v Českej republike
  • Vysvetlil, ako to celé podľa neho bolo

„Spomínam si na ten deň veľmi dobre a určite naň do konca života nezabudnem,“ povedal pre Startitup Tomáš Poór o tom, ako ho prišli zobrať kukláči prostredníctvom listu z väzenia. Tam sa dostal preto, že pestoval konopu v Českej republike.

Aktuálne podal spolu s advokátom sťažnosť proti rozsudku, ktorým ho sudkyňa neprávoplatne odsúdila na 15 rokov za mrežami.

Zaujímavé a celkom paradoxné na celom prípade je to, že napríklad sýkorovec Richard Rakický alias Riki dostal za vraždu Róberta Pála iba 12 rokov. Takisto aj Judita, ktorá zavraždila svojho 16-ročného spolužiaka, dostala rovnako 12 rokov odňatia slobody. Juraj Hossu, ktorý na smrť dokopal Filipínca v centre Bratislavy, vyšiel z basy po necelých piatich rokoch.

„Táto nepríjemná časť môjho života začala v pondelok, dňa 4.7.2022 o 18:15, počas môjho návratu z práce domov, čo je úsek dlhý asi 150 metrov. Približne, keď som bol asi 20 metrov od domu, pri mne prudko zabrzdilo auto, z ktorého vyskákali maskované osoby s kuklami na hlavách a samopalmi v rukách,“ spomína na deň, keď za mu zmenil život.

Naivne som si myslel…

Tomáš Poór pre Startitup priblížil, ako to s celým jeho pestovaním konopy bolo. Marihuanu som pestoval za účelom svojej osobnej potreby. Užíval som ju vo forme rôznych extraktov. Perorálne užívanie mi vyhovovalo viac ako fajčenie z dôvodu presnejšieho dávkovania a lepších účinkov, ktoré som od užívania vyžadoval,“ vysvetlil.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: IG/poorthc, FB/Ribár&Partners

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá