Slovenka Lucia Waldner sa dostala medzi TOP 100 žien v biznise vo Švajčiarsku

  • Lucia Waldner je stelesnením biznis ženy a dotiahla to až na významnú manažérsku pozíciu vo švajčiarskom bankovom gigante Credit Suisse. Najnovšie ju prestížny magazín zaradil do svojho rebríčka najvplyvnejších žien.
collageweded
Credit Suisse, FB/Women in Business
  • Lucia Waldner je stelesnením biznis ženy a dotiahla to až na významnú manažérsku pozíciu vo švajčiarskom bankovom gigante Credit Suisse. Najnovšie ju prestížny magazín zaradil do svojho rebríčka najvplyvnejších žien.

Nestáva sa každý deň, že kariérny úspech Slovenky ocenia v zahraničí. Tentokrát sa to podarilo Lucii Waldner, ktorú manažérsky magazín Women in Business zaradil do svojho každoročného rebríčka TOP 100 žien v biznise vo Švajčiarsku. Prekážkou nebol ani fakt, že je cudzinka a v krajine žije a pracuje len sedem rokov. Ak je totiž niekto taký šikovný a inteligentný, národnosť nikto nerieši.

Very happy and equally humbled to be among this year’s „Top 100 Women“ in Switzerland

Posted by Lucia Waldner on Thursday, September 28, 2017

Lucia pochádza z Nitry, no už ako 16-ročná sa vybrala do sveta. Rozhodla sa pre strednú školu v USA, potom nasledovalo štúdium politológie v Nemecku a európskeho práva v Londýne. Ambiciózna Nitrianka sa už počas školy vrhla na prax a vyskúšala si napríklad prácu v europarlamente, vďaka čomu po škole nemala problém sa zamestnať. V jej CV-čku dnes žiaria tituly z prestížnych univerzít, ako je MBA z University of Oxford alebo MS z London School of Economics and Social Science.

V súčasnosti je riaditeľkou pre medzinárodné vzťahy a inovácie v spoločnosti Credit Suisse vo švajčiarskom Zürichu. Slovenka je naozajstnou expertkou vo svojom obore a dokonca radí bankárom na švajčiarskej burze. Skôr, než získala významnú pozíciu v Credit Suisse, pôsobila niekoľko rokov ako novinárka alebo pracovala pre lobingovú firmu na oddelení bezpečnosti dopravy. Luciiným snom však bolo viesť úspešnú globálnu spoločnosť a je úžasné, že si ho dokázala splniť v pomerne mladom veku a aj napriek tomu, že je cudzinka.

Lucia Waldner, Head of the Credit Suisse Research Institute, shares her perspective on today’s opportunities for women in business. #IWD2017

Posted by Credit Suisse on Thursday, March 2, 2017

Dokonale tak búra predsudky a stereotypy o ženách v biznise či o tom, že cudzinec je v zahraničí vždy na druhej koľaji. Je skvelým vzorom a inšpiráciou pre Slovenky, ako aj pre Švajčiarky. Snaží sa tiež motivovať ženy, aby využili príležitosti, ktoré im svet biznisu ponúka. Ona sama je dôkazom, že spoločnosť dnes dokážu viac než kedykoľvek predtým oceniť šikovné a talentované ženy a vnímajú ich ako obrovský prínos.

Posted by Lucia Waldner on Monday, May 4, 2015

Lucia sa však napriek úspešnej kariére snaží udržať work-life balance. „Byť riaditeľkou globálnej firmy je môj životný cieľ. Rovnako však chcem viesť aj šťastný rodinný život,“  povedala pre portál pluska.sk. Odreagovať sa jej pomáhajú jej psy a jazda na koni, ktorú pravidelne trénuje. Základom spokojného života je podľa nej ísť si za svojimi snami a pracovať na sebe. „Vždy nasledujte svoju vášeň a vybudujte si okolo nej potrebné zručnosti. Potom nájdite miesto, kde sú tieto zručnosti naozaj dôležité,“ radí ľuďom, ktorí svoju kariérnu cestu ešte len hľadajú.

Posted by Lucia Waldner on Sunday, March 26, 2017

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK