Slovenka očarila choreografa Beyoncé a obsadila svetové pódiá. V našej krajine je „no name“

  • Mladej Slovenke sa podarilo preraziť na medzinárodnej scéne
  • Žije v Londýne a tancuje po boku svetových celebrít
Ema Steindl
Ema Steindl
  • Mladej Slovenke sa podarilo preraziť na medzinárodnej scéne
  • Žije v Londýne a tancuje po boku svetových celebrít

Profesionálna tanečníčka Ema Steindl má na konte výnimočné hviezdne úspechy. Je známa medzi svetovými osobnosťami, no väčšina ľudí jej meno v našej krajine ešte nepozná. 

Okrem iného ako jediná slovenská tanečnica tancovala v najväčších európskych arénach s hviezdou akou je spevák José Balvín, ktorého hodnota majetku presahuje 30 miliónov amerických dolárov. 

Ema momentálne žije v Londýne, kam ju podľa jej slov priviedol predovšetkým tanec a túžba okúsiť rôzne príležitosti, ktoré sú s ním spájané.

„Vždy som túžila chodiť z kastingu na kasting, spoznávať nových ľudí v mojom odbore, vytvárať si nové kontakty a časom si plniť sny. Neboli to jednoduché začiatky to priznávam, ale som rada za všetko čím som si prešla a čo som sa naučila. V Londýne pôsobím od konca roku 2018.“

Hovorí, že toto mesto si obľúbila už od prvej návštevy a časom si aj na väčšinu vecí zvykla.

„Vyhovuje mi rýchle životné tempo a mám rada všetky príležitosti, ktoré toto mesto ponúka. Na druhej strane si veľmi užívam, keď si môžem oddýchnuť, prísť domov na Slovensko zrelaxovať sa, vypnúť a načerpať novú silu, keďže Londýn dokáže pôsobiť aj veľmi ‚overwhelming‘. Niekedy mám pocit, že mi nesmie nič uniknúť a musím byť aktívna za každých okolností.“

Tvrdí, že si užíva najmä rôznorodosť a možnosti či už v rámci tanečných príležitosti alebo veľmi kvalitných tréningov.

Vyzdvihuje aj bohaté príležitosti na rozvíjanie sa v iných kreatívnych odvetviach ako v modelingu v herectve či fotografii.

„Miesta je tu naozaj pre každého a každý si dokáže nájsť to svoje. Na Slovensku som sa niekedy cítila veľmi obmedzená, a preto som hľadala miesto, kde sa môžem viacej rozvíjať a plniť si svoje sny.“

Ema má to šťastie, že sa aktuálne v Londýne naplno živí tancom a verí, že to bude takto pokračovať aj naďalej.

Nadaná Slovenka študovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, odbor moderný tanec. Školu skončila s bakalárskym titulov v technike Martha Graham v roku 2022.

Svetové úspechy

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá