Slovenka pobavila celú krajinu, prišla do McDrive na koni. Prezradila, koľko stojí výlet do mekáča

  • Sabína Supeková nemá ani 30 rokov a už prevádzkuje jazdecký areál s rodinou
  • Najnovšie pobavila slovenský internet svojim spontánnym výletom do McDonald's a to na konskom chrbte
  • Tento zážitok ponúka aj zákazníkom ranču, cena výletu sa pohybuje na úrovni 80 eur
archív Sabína Supeková
  • Sabína Supeková nemá ani 30 rokov a už prevádzkuje jazdecký areál s rodinou
  • Najnovšie pobavila slovenský internet svojim spontánnym výletom do McDonald's a to na konskom chrbte
  • Tento zážitok ponúka aj zákazníkom ranču, cena výletu sa pohybuje na úrovni 80 eur

Sabína Supeková je len 25-ročná mladá Slovenka, ktorá pár kilometrov od Martina prevádzkuje Ranč Stará Teheleň so svojim partnerom a rodinou. V rodinnom biznise sa venuje predovšetkým koňom.

Ako sama hovorí kone sú pre ňu životným údelom, radosťou, prácou, zábavou a zároveň  vypnutím od okolitého sveta.  „Ako sa hovorí cesta je cieľ a kone mi každým jedným dňom ukazujú, že stále sa je čo učiť a hlavne počúvať tam, kde je evidentné ticho. Už ako dieťa ma tieto čisté a prakticky jednoduché zvieratá priťahovali a veľmi som k nim inklinovala,“ vyjadrila sa pre Startitup Sabína Supeková.

zdroj: archív Sabína Supeková

Sabína chcela byť už od mala koniarkou, aj keď sa jej okolie posmievalo. Dnes sa svojím koníčkom živí.

Sabína sa na slovenskom internete značne preslávila začiatkom tohto týždňa. Tisíce ľudí zaujala, keď sa vydala na koni do McDonald’s McDrive. Jej fotka na stránke Zomri, zachytávajúca ako si z konského sedla berie z okienka Happy Meal, obletela Slovensko. Sabína sa tak vlastne omylom postarala o ukážkovú propagáciu rodinného biznisu.

zdroj: archív Sabína Supeková

„V tomto prípade mi vôbec nešlo o propagáciu, všetko sa to zbehlo úplne náhodne a vôbec som si nemyslela, že to vypáli takýmto smerom. Nemala som žiadne skryté úmysly, s mojimi dvomi parťáčkami Saškou a Nikou sme vysadli na kone a boli sme hladné,“ opisuje Sabína. 

Už dávnejšie pritom spolu s kamarátkami uvažovali, prečo nezájsť do McDonald’s ekologicky, na koni. Aj sa tak stalo. 

zdroj: archív Sabína Supeková

„Ja osobne som veľké dieťa ktoré od malička milovalo Happy Meal a kone, tak prečo tam jednoducho neísť na koni? Ohlasy na nás boli veľmi milé a určite sme tam na koňoch neboli posledný raz. Zamestnanci boli veľmi ústretoví a smiali sa, keď nás uvideli. Ľudia si nás fotili a pozerali sa na naše kone,” opisuje podnikateľka a jazdkyňa Sabína.

Sabína tvrdí, že ona sama tento výlet nepovažovala za obzvlášť výnimočný a takú masívnu pozornosť nečakala. Jazdkyne ledva prišli späť na ranč a už dostávali od priateľov správy, že sarkastická stránka Zomri zdieľa ich fotku.

Sabína nám navyše prezradila, že takýto výlet do McDonald’s na konskom chrbte si môžeš zakúpiť aj ty. 

„Určite áno, ale ako som už vyššie spomenula, moje kone sú pre mňa veľmi dôležité a mám k nim úctu a rešpekt, čiže ich nezverím do rúk do terénu hocikomu bez predchádzajúcej prípravy. Kone nie sú kolotoč, ako to veľmi veľa ľudí berie. Keď sa zrania alebo sú choré, beriem to veľmi vážne,“ prizvukuje.

Výlet do McDrive tak je možný, no Sabína si musí byť 100 % istá, že po jej príprave jazdec zvládne koňa aj v teréne. Na prvom mieste je v tomto prípade bezpečnosť koňa a človeka.

Cena by bola podľa Sabíny primeraná dĺžke času strávenemu so zákazníkmi. Podľa mladej koniarky by išlo približne o  3 až 4 hodiny, čo vychádza 80 eur na osobu. „Len to by na pravidelné návštevy musel McDonald’s prispôsobiť nejaké stojisko či parkovisko pre kone,“ konštatuje.

zdroj: archív Sabína Supeková

Mladá Slovenka tak ani netušila, ako a rodinný Ranč Stará Teheleň perfektne spropagovala a teraz o ňom vedia tisíce ľudí. To sa, samozrejme, rodinnému biznisu hodí, nakoľko koronakríza postihla aj tento jazdecký areál, ktorého súčasťou je aj reštaurácia, ktorá musela byť počas pandémie zatvorená.

„Teraz sa konečne vraciame do normálu a je to veľmi cítiť, no sme šťastní, že konečne môžeme fungovať,“ hovorí.

zdroj: archív Sabína Supeková

Sabína na záver pripomína, že ak majú ľudia chuť podporiť Ranč Stará Teheleň, stačí prísť a využiť jeho služby. Naplno sa už rozbiehajú detské tábory, vozenie na koňoch v krásnej prírode Turca či jazdecké hodiny ako aj vychádzky do „mekáču“.

Organizovať sa tu dajú aj firemné teambuildigy, nakoľko sa tu nachádza tenisový kurt a volejbalové ihrisko. Ľudia si tu tiež nechávajú organizovať akcie s vozením sa na koňoch a k dispozícii je aj spomínaná reštaurácia s možnosťou objednať si napríklad pečené prasa na oslavy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK