pekáreň na floride
torty od pekárky niny z floridy
Ninas Fresh Bakery in Florida,

Slovenka rozbehla na Floride úspešný biznis. Dotiahla to s ním až do Netflixu

  • Otvoriť pekáreň na Floride a začať s podnikaním nie je vôbec ľahké
  • Slovenka Nina to však zvládla a dotiahla až do Netflixu
  • Akým celebritám pripravovali torty?
  • Otvoriť pekáreň na Floride a začať s podnikaním nie je vôbec ľahké
  • Slovenka Nina to však zvládla a dotiahla až do Netflixu
  • Akým celebritám pripravovali torty?

Slovenka Nina Tomášik sa pred rokmi presťahovala do Ameriky a rozhodla sa, že sa o vášeň pre pečenie podelí aj s ostatnými. Najskôr piekla popri materskej pre priateľov a rodinu, neskôr sa rozhodla premeniť svoju záľubu v podnikanie.

Bolo to najlepšie, čo mohla spraviť, pretože jej pekáreň sa na Floride stala veľmi obľúbenou a minulý rok dokonca účinkovala v šou na Netflixe Baking Impossible. 

  • Ako sa Nina Tomášik dostala k pečeniu a prečo sa rozhodla otvoriť pekáreň práve na Floride 
  • Prečo si Američania myslia, že jej torty sú diétne 
  • Aké najšialenejšie príchute a torty vyrobila 
  • Aký je recept na vedenie úspešného biznisu aj počas korony 

K vášni k pečeniu ju priviedla jej babka, s ktorou pravidelne piekla a neskôr pomáhala aj v rodinnej reštaurácii. Práve táto skúsenosť jej pomohla, pretože sa naučila, ako to funguje v kuchyni a ako komunikovať s ľuďmi. Rodáčka z Piešťan chodila na Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera, na ktorej mala možnosť sa naučiť viac o pečení. 

Krátko po ukončení štúdia sa presťahovala na Floridu, kde v súčasnosti žije už 15 rokov. Nina neznáša stagnáciu a nudu, a preto stále prichádza s novými nápadmi.

Splní aj na prvý pohľad najnereálnejšie požiadavky zákazníkov a torta, ktorá pláva, hýbe sa alebo vydáva zvuk, pre ňu nie je problémom. Prezradila nám, aké bolo účinkovanie v šou na Netflixe a ako sa vďaka tomu zmenil jej život. 

Bolo vždy tvojím snom žiť v Amerike? 

Vždy som rada cestovala, ale nedá sa povedať, že by to bol môj sen. Všetko to tak nejak zariadil osud za mňa. Počas štúdia na hotelovej akadémii som zvykla pracovať a pomáhať rodičom v reštaurácii a tam som stretla svojho manžela. Napriek tomu, že si skúšal nájsť prácu aj tu na Slovensku, v Amerike dostal lepšiu ponuku. 

Birthday cake from Ninas bakery
zdroj: AP/Ninasfreshbakery

Prečo práve Florida ?

Môj manžel na Floride vyrástol, keďže sa spolu s rodičmi v jeho desiatich rokoch presťahovali zo Slovenska práve na Floridu. Študoval na University of Florida a jedno leto sa mu podarilo zúčastniť stáže na Karlovej Univerzite v Prahe. Práve vďaka tomu sme sa mali možnosť stretnúť a všetko sa tým začalo.

Keďže moja sesternica žije v New Yorku, mala som možnosť pobehať Ameriku a mohla som sa, keď som u nej bola, jednoducho presunúť a navštíviť ho na Floride. Keďže cestovanie medzi Amerikou a Slovenskom, aby sme mohli byť spolu, bolo nereálne, rozhodla som sa, že sa presťahujem do Ameriky. 

Aké boli reakcie rodiny a okolia na tvoje rozhodnutie takto radikálne zbaliť kufre odísť na druhý koniec sveta?

Najskôr tomu rodičia ani nechceli veriť a nebrali ma vážne. Aj chvíľu potom, ako som odišla, si stále mysleli, že sa časom vrátim späť, avšak potom, ako som otehotnela, pochopili, že som sa rozhodla pre život tam.

Teraz sú naopak šťastní, že som v Amerike, lebo sa tešia, že môžu za mnou chodiť. Aj oni sami si to tu obľúbili. Dokonca chodia za mnou častejšie ako ja na Slovensko. 

Bolo ťažké začať s podnikaním a otvoriť si podnik v Amerike? 

Startitup PREMIUM logo
Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Ninasfreshbakery

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá